Na Dunaju wywrócił się statek turystyczny. Są ofiary śmiertelne

W katastrofie, do jakiej w środę wieczorem doszło w Budapeszcie, gdzie na Dunaju wywrócił się statek żeglugi śródlądowej odbywający rejs turystyczny, zginęło 7 osób - podała stacja telewizyjna M1. Na pokładzie znajdowało się 35 osób wraz z załogą.

(fot. Bernadett Szabo / )

Uczestnikami rejsu turystycznego statku "Hableany" (Syrenka) byli turyści z Korei Południowej - podają węgierskie media. Łącznie na pokładzie było 33 pasażerów oraz 2 członków załogi.

Akcja ratownicza trwa. Wody Dunaju bardzo się podniosły po ulewnym deszczu, który poprzedził katastrofę i wciąż nie ustaje. Z rzeki wydobyto dotąd 7 ciał. Uratowano 7 osób, które zostały przewiezione do szpitala - podał Reuters. Los 21 osób nie jest znany.

Są "minimalne szanse" na znalezienie kolejnych żywych osób po zatonięciu statku turystycznego w Budapeszcie w środę wieczorem - przekazał w czwartek rzecznik węgierskich służb ratunkowych w państwowej telewizji.

Policja potwierdziła, że wszystkie uratowane osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Wcześniej na węgierskim portalu Index.hu pojawiła się informacja, że jedyna osoba, jaką na początku akcji udało się uratować, została wydobyta na ląd z rwących wód Dunaju w pobliżu mostu Petőfiego, który łączy IX. i XI. dzielnicę Budapesztu, a jest oddalony od miejsca katastrofy o jakieś 3,2 km.

W akcji ratowniczej uczestniczy statek pożarniczy, podczas gdy znajdujące się w pobliżu statki oświetlają miejsce, gdzie zatonęła "Syrenka".

Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez agencję Reutera, statek śródlądowy "Hableany" , który się wywrócił, był zacumowany w pobliżu gmachu parlamentu. Do tragedii doszło, gdy uderzyła weń przepływająca obok jednostka.

Na statku są dwa poziomy - jego pojemność jest docelowo większa: może on przewozić do 60 pasażerów, a w wypadku rejsów wycieczkowych zabiera 45 osób - pisze Associated Press. (PAP)

mw/ mars/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 zenonn

"statek odbywający rejs turystyczny"
"statek był zacumowany w pobliżu gmachu "

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne