REKLAMA
SPRAWDŹ

NWZ iAlbatros Group zgodziło się na sprzedaż iAlbatros Poland za min. 140 mln zł

2016-12-29 00:34
publikacja
2016-12-29 00:34

Akcjonariusze iAlbatros Group wyrazili zgodę na sprzedaż 100 proc. akcji spółki zależnej iAlbatros Poland przy wskaźniku enterprise value nie niższym niż 140 mln zł - wynika z uchwał NWZ. Pozyskane środki iAlbatros Group przeznaczy na skup akcji własnych.

Zgodnie z podjętą uchwałą transakcja zostanie dokonana, jeżeli wycena wartości iAlbatros Poland nie będzie niższa niż 140 mln zł "przy założeniu, że kwota ta odpowiadać będzie parametrowi +enterprise value+ i podlegać będzie korekcie o zadłużenie finansowe, stan środków pieniężnych oraz saldo kapitału pracującego".

Dodatkowo, warunkiem transakcji jest, by kwota pieniężna w wysokości nie niższej niż 145 mln zł, na którą składać się będą m.in. środki uzyskane ze sprzedaży akcji spółki zależnej, zostanie przekazana na rachunek bankowy domu maklerskiego, który będzie upoważniony do przeprowadzenia procesu skupu akcji własnych spółki.

"Przekazanie środków pieniężnych, o których mowa w zdaniu poprzedzającym zostanie dokonane nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia zapłaty ceny sprzedaży za akcje, w tym samym terminie nastąpi ogłoszenie wezwania na skup akcji własnych spółki" - uchwalono.

Środki pieniężne uzyskane z transakcji zostaną przeznaczone na dokonanie skupu akcji własnych przez spółkę w celu ich umorzenia. iAlbatros Group chce w wyniku buybacku chce mieć nie więcej niż 33 proc. ogólnej liczby głosów w spółce, z uwzględnieniem wszystkich akcji własnych posiadanych obecnie.

Według stanu na 18 listopada 2016 r. iAlbatros Group miał akcje własne stanowiące 12,1 proc. łącznej liczby akcji.

NWZ zdecydowało, że łączna kwota, jaką zarząd może przeznaczyć na skup akcji własnych powinna wynieść między 145 mln zł a 190 mln zł.

Zgodnie z uchwałą walnego zgromadzenia akcje mogą zostać nabyte przez spółkę wyłącznie w drodze wezwania. (PAP)

mj/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki