REKLAMA

Morawieckiego zapytano o to, jak zabezpieczyć oszczędności przed inflacją. Oto co odpowiedział

2022-07-23 20:22
publikacja
2022-07-23 20:22
Morawieckiego zapytano o to, jak zabezpieczyć oszczędności przed inflacją. Oto co odpowiedział
Morawieckiego zapytano o to, jak zabezpieczyć oszczędności przed inflacją. Oto co odpowiedział
fot. Konrad Falecki / / FORUM

Rozmawialiśmy z kierownictwem banków w Polsce, by jak najszybciej zmieniły oprocentowania (lokat - PAP), aby były chociaż częściowo chronione przed inflacją - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę na spotkaniu z mieszkańcami Wejherowa.

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę spotkał się z mieszkańcami Wejherowa w woj. pomorskim. W spotkaniu zorganizowanym w szkole podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego, uczestniczyło ok. 200 osób. Kilkoro z nich, po wystąpieniu premiera zadało mu pytania.

Młody chłopak zapytał premiera o to, co zrobić, żeby zabezpieczyć oszczędności przed inflacją. Premier wskazał, że oszczędności trzymane są przede wszystkim w bankach, w których - jak zauważył - oprocentowanie kredytu bardzo szybko rośnie a "oprocentowanie depozytów stoi niemal w miejscu" - podkreślił.

Dodał, że "dwa miesiące temu dokonaliśmy interwencji na tym rynku". Podkreślił, że "rozmawialiśmy z kierownictwem banków w Polsce, aby jak najszybciej zmieniły oprocentowanie, aby było chociaż częściowo chronione przed inflacją" - zapewniał premier.

Premier odpowiadając na pytania mieszkańca Wejherowa, ocenił, że "wydatki, które mają emeryci pochłaniają więcej środków ze względu na inflację". Podpowiedział seniorom, aby spojrzeli na oferty swoich banków, "oferty polskich banków", w których - jego zdaniem - "pojawiają się dużo lepsze oferty", z których emeryci powinni skorzystać, żeby "ochronić swoje oszczędności" - tłumaczył.

Morawiecki zapewnił zebranych mieszkańców Wejherowa, że "poprzez naszą politykę walczymy z tą inflacją". Dodał, że Donald Tusk chciał, by został wprowadzony "scenariusz Turecki". "Tam inflacja wynosi 80 proc." - podkreślił Morawiecki.

"Dlatego nie słuchamy fałszywych proroctw, złych rad, które płyną z tamtej strony, bo to są rady, które mają doprowadzić do zapaści. To są rady Tuska. To wilk w owczej skórze" - ocenił premier.(PAP)

autor: Piotr Mirowicz

pm/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Ubezpieczenie NNW Studenta dedykowane dla studentów i uczniów wyższych uczelni z 10% rabatem

Komentarze (82)

dodaj komentarz
kiniaa
Akurat on i większość osób z rządu nie musi się martwić inflacją. Reszta już jest w znacznie gorszej sytuacji w tym ja postanowiłam nie rezygnować z ppk. Bo w inny sposób zdecydowanie nie uda mi się odłożyć takich pieniędzy
arzab
Jak to możliwe aby w XXI wieku w środkowoeuropejskim państwie premierem był wielokrotny kłamca i manipulator ?
polonu
każdy dzień zwłoki , to setki mld strat , teraz koszta się już nie liczą może ten cukier być nawet po 15 zł kogo to obchodzi , nie liczy się cena , nie ważne po ile , oby tylko było, tak jest z gazem węglem, ropą , cena nie gra roli , jak ktoś zarabia po 200 tyś to co go cena obchodzi , A z czego rząd ,chce dopłacić do tego węgla każdy dzień zwłoki , to setki mld strat , teraz koszta się już nie liczą może ten cukier być nawet po 15 zł kogo to obchodzi , nie liczy się cena , nie ważne po ile , oby tylko było, tak jest z gazem węglem, ropą , cena nie gra roli , jak ktoś zarabia po 200 tyś to co go cena obchodzi , A z czego rząd ,chce dopłacić do tego węgla , bo jakoś cisza to tak jakby manna z nieba leciała , Ile teraz wyniosą same odsetki od zadłużenia , to co tymi obligacjami i nowymi kredytami spłacają odsetki .Ameryka sprzedaje gaz węgiel ,do Polski 400 % drożej jak był ruski gaz , więc to jest logiczne że społeczeństwo musi zapłacić rachunki o 500 % drożej jak były wcześniej ,bo koszty transportu ,ubezpieczenia dojdą a gdzie zarobek rządu podatek na ten gaz . po nowym roku to będą jaja jak berety . a co z ropą, węglem , a inne surowce choćby do produkcji nawozów sztucznych ,ruda żelaza ,lista jest długa wszędzie idzie kupić ,tylko po ILE CENA .Jaką cene za gaz zapłacą Węgry ,Chiny a jaką Polska , trzeba tu coś komentować , a to uderza w gospodarstwa domowe emerytów rencistów nie rząd .oni się tym nie przejmują zarabiają setki tyś zł .
leonalex
Ile tych osób w rządzie zarabia setki tysięcy złotych ?

Popatrz na rzeczywiste rachunki za ten prąd i gaz .

Ile kwotowo one Ci wzrosły miesięcznie , 20 zł , 30 zł ?

Dla biznesu bez osłon rzeczywiście ten wzrost jest istotny , to samo z paliwami , więc to też przyczynia się do wzrostu kosztu produkcji a więc i
Ile tych osób w rządzie zarabia setki tysięcy złotych ?

Popatrz na rzeczywiste rachunki za ten prąd i gaz .

Ile kwotowo one Ci wzrosły miesięcznie , 20 zł , 30 zł ?

Dla biznesu bez osłon rzeczywiście ten wzrost jest istotny , to samo z paliwami , więc to też przyczynia się do wzrostu kosztu produkcji a więc i ceny na półce w sklepie .

To co według Ciebie lepiej siedzieć cicho i za 10 lat mieć większa wojnę czy teraz jeszcze trochę ponieść większy koszt i odsunąć ryzyko na pokolenie ?
kaczyslaw_
"Morawieckiego zapytano o to, jak zabezpieczyć oszczędności przed inflacją."

Złe pytanie zadano. Powinno się go zapytać, do którego proboszcza zgłosić się po tanią działkę.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
friedens
Oj, Pinokio, wszyscy wiedzą, że Tusk ocalił nasze pieniądze z OFE, bo leżą teraz na wysokooprocentowanych rachunkach w ZUS i wrócą do nas w formie wyższych emerytur. Przy obecnej sytuacji na giełdzie byłyby te pieniądze g. warte. Syn Tuska, ani Tusk nic wspólnego z Amber Gold nie mieli. A ty, Pinokio, zrujnowałeś Polaków inflacją,Oj, Pinokio, wszyscy wiedzą, że Tusk ocalił nasze pieniądze z OFE, bo leżą teraz na wysokooprocentowanych rachunkach w ZUS i wrócą do nas w formie wyższych emerytur. Przy obecnej sytuacji na giełdzie byłyby te pieniądze g. warte. Syn Tuska, ani Tusk nic wspólnego z Amber Gold nie mieli. A ty, Pinokio, zrujnowałeś Polaków inflacją, likwidacją farm wiatrowych, blokowaniem fotowoltaiki, podwojeniem długu publicznego oraz nie reagując na informacje Amerykanów, że będzie wojna. O wyborach kopertowych, aferze z handlarzami broniąm maseczkach i Ostrołęce nei wspomnę, ale musisz oddać Narodowi Polskiemu te rozkradzione dziesiątki miliardów. Nie kupiłeś węgla, nie zapełniłeś magazynów gazem, a jedyne, co Pinokio zrobiłeś, to zakup obligacji antyinflacyjnych. Dla siebie i żonki. Pewnie też jakieś darmowe działki od czarowników w kieckach znów dostałeś, ale to wyjdzie na jaw po obaleniu niepraworządnego reżimu obłąkanego geronta, który oskarża niemieckich socjotechników o zaśpiewkę stadionową "Polacy, nic się nie stało!", a blokuje z tobą już ponad 800 miliardów (kwota rośnie, bo złoty jest g. wart) pomocy z UE!!!
po_co odpowiada friedens
To tylko pokazuje jak prymitywni ludzie (z Tobą na czele) mają u Ciebie posłuch.
Masz mizerną wiedzę na temat OZE, jak zresztą wielu "samomianowanych" profesorów, którzy w wieku 16 lat chcą przekonać ludzi zajmujących się tym tematem od dawna, że mają rację.

Dla Twojej wiedzy głosowałem za Konfederacją znając
To tylko pokazuje jak prymitywni ludzie (z Tobą na czele) mają u Ciebie posłuch.
Masz mizerną wiedzę na temat OZE, jak zresztą wielu "samomianowanych" profesorów, którzy w wieku 16 lat chcą przekonać ludzi zajmujących się tym tematem od dawna, że mają rację.

Dla Twojej wiedzy głosowałem za Konfederacją znając wszystkie jej wady ale popierając wolność gospodarczą.
A w kwestiach OZE możemy dyskutować bo z wykształcenia i z zawodu jestem elektronikiem, a o tematach smart grid i OZE dyskutowałem na uczelni w czasie gdy większość aktywistów pociskała z równą bezmyślnością jak dziś, nawóz w pieluchę.
kaczyslaw_
Jak zabezpieczyć oszczędności przed inflacją? To proste - kupić kilka działek od kościoła.
po_co
Czym oni handlują, sproszkowanym opłatkiem?
Przestać!
Jeszcze to ktoś kupi i mu się nos zatka.

Powiązane: Oszczędzanie i inwestycje

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki