REKLAMA
Tour de spółki

Moody's: dodatkowe bufory dla banków są pozytywne dla ich ratingów

2016-10-10 08:36
publikacja
2016-10-10 08:36

Nałożenie przez KNF na dziesięć banków dodatkowych buforów kapitałowych instytucji o znaczeniu systemowym, może mieć pozytywny wpływ na ratingi, bowiem wzmocni to ich zdolność do absorbcji strat - uważają analitycy agencji Moody's.

/ fot. TT NEWS AGENCY / FORUM

W komentarzu z poniedziałku 10 października Moody's podaje, że wszystkie oceniane przez agencję banki spełniają wymagania dotyczące dodatkowego buforu.

W ubiegłym tygodniu KNF zidentyfikowała banki PKO BP, Pekao SA, mBank, ING Bank Śląski, BZ WBK, Bank Millennium, Bank Handlowy, BGŻ BNP Paribas Polska, Raiffeisen Bank Polska i Getin Noble Bank jako inne instytucje o znaczeniu systemowym oraz nałożyła na nie, na zasadzie indywidualnej i skonsolidowanej, bufory innych instytucji o znaczeniu systemowym.

KNF nałożyła bufor w wysokości równoważnej 0,75 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko na PKO BP i Pekao SA. Bufor w wysokości równoważnej 0,5 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko, nałożyła na mBank, Bank Zachodni WBK SA i ING Bank Śląski SA.

Na Bank Handlowy, Bank Millennium, BGŻ BNP Paribas Polska, Raiffeisen Bank Polska i Getin Noble Bank KNF nałożyła bufor w wysokości równoważnej 0,25 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko.

Komisja podała, że decyzje KNF są natychmiast wykonalne. (PAP)

seb/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
to jest wszystko bardzo proste, podstawowa sprawa - lenistwo siega zenitu, daniej mowiono, jakby było łatwo to i psy ogonami by robiły....

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki