Misiewicz nie jest już dyrektorem gabinetu politycznego szefa MON

[Aktualizacja - godz. 13:30] Bartłomiej Misiewicz nie jest już dyrektorem gabinetu politycznego ministra obrony narodowej - poinformował wiceszef resortu Wojciech Fałkowski. Dodał, że Misiewicz wciąż pełni funkcję rzecznika prasowego MON.

(fot. Jerzy Dudek / FORUM)

"Bartłomiej Misiewicz jest pracownikiem Ministerstwa Obrony Narodowej" - poinformował w poniedziałek minister Antoni Macierewicz. Zapowiedział skierowanie do prokuratury zawiadomienia ws. działań na szkodę MON m.in. w związku z rozpowszechnianiem nieprawdy.

Szef MON, pytany o losy rzecznika prasowego resortu, powiedział, że jest on pracownikiem MON i wykorzystuje urlop. Dodał, że jego obowiązki jako rzecznika przejęło biuro prasowe, a jako szefa gabinetu politycznego - Krzysztof Łączyński.

"W związku z działaniami, które mają w sposób oczywisty znamiona przestępstwa, podjąłem decyzję o skierowaniu tej sprawy do prokuratury i służb specjalnych celem wyjaśnienia, jakie osoby, jakie środowiska podejmują działania przestępcze na szkodę Ministerstwa Obrony Narodowej i urzędników MON" - powiedział minister.

Przestępstwa miały polegać na zamieszczaniu fałszywych informacji, w tym na celowo spreparowanym koncie Misiewicza w jednym z portali społecznościowych, podżeganiu do popełnienia przestępstwa polegającego na "publicznym formułowaniu fałszywych oskarżeń o popełnienie czynów zabronionych przez osobę posiadającą status osoby publicznej, czemu celowo nadano charakter świadectwa osoby rzekomo biorącej udział w wydarzeniach, które w rzeczywistości nie miały miejsca", a także na publicznym pomawianiu Misiewicza o działania przestępcze.

Dopytany o wypowiedź prezesa PiS ws. Misiewicza dla "Do Rzeczy", minister powiedział, że "absolutnie się z nimi zgadza".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w "Do Rzeczy", że Misiewicz to "wizerunkowy problem". "Skoro wciąż staje się bohaterem mediów, to nie ma w tym nic dobrego i wierzę, że minister Macierewicz tę sprawę załatwi. (...) Na to, by oficerowie meldowali się temu młodemu człowiekowi czy tytułowali go ministrem, nie może być zgody" stwierdził lider Prawa i Sprawiedliwości.

"Absolutnie się zgadzam, że jest niedopuszczalne żeby oficerowie wojska polskiego meldowali się komukolwiek poza ustalonymi prawnie osobami" powiedział minister. "Takie wypadki nie mają miejsca. Taki wypadek miał raz miejsce, blisko rok temu i nigdy - więcej się nie powtórzył. Podzielam opinię, że było to niedopuszczalne, naganne, tak zostało przeze mnie potraktowane" dodał.

Ocenił, że przywoływanie wydarzenia jednostkowego, sprzed roku, jakby miało miejsce obecnie i było stale realizowaną nieprawidłowością, jest "niesolidnością".

W poniedziałek rano o Misiewiczu wypowiadała się również premier: "Rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz jest pracownikiem resortu obrony, za pracę ministerstw odpowiadają ministrowie" - mówiła Beata Szydło. Szefowa rządu pytana podczas konferencji w Warszawie o doniesienia na temat odwołania rzecznika MON, powiedziała, że "jest to kompetencja ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza".

Wskazała, że Misiewicz jest pracownikiem ministerstwa. "Ja mogę odnosić się do prac ministrów, wiceministrów; natomiast ministrowie i wiceministrowie odpowiadają za swoje resorty i myślę, że to jest najlepszy adresat tego pytania" powiedziała premier.

W mediach pojawiła się w poniedziałek informacja RMF FM, że Misiewicz definitywnie odchodzi z resortu. MON ją zdementowało.

Bartłomiej Misiewicz przebywa na urlopie - poinformował PAP w poniedziałek Oddział Mediów Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej.

"Nawet na urlopie mam medialną dezinformację... " - napisał z kolei Misiewicz na swoim profilu na portalu społecznościowym.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek powiedział w sobotę, że premier Beata Szydło rozmawiała z ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem m.in. na temat Bartłomieja Misiewicza. "Pan minister wie, co zrobić w tej sprawie, są określone ustalenia. Czekamy. Tutaj akurat polityka kadrowa, jeśli chodzi o ministerstwa, leży po stronie szefów tych resortów" - powiedział rzecznik.

W sobotę na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Misiewicz "przebywa na urlopie", a w pełnieniu obowiązków szefa gabinetu politycznego Misiewicza zastępuje Krzysztof Łączyński.

PAP/IAR

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~Grzechu_comeback

Jeżeli Misiewicz jest JEDYNĄ WADĄ wg tzw totalnej opozycji & szkopskiej propagandy TO NIE JEST ŹLE!

! Odpowiedz
0 3 ~Wqr

P.tin podobnie zaczynał

! Odpowiedz
0 7 ~plutarch

Szkoda, że Misiewicz został. Rząd Misiewiczów.

! Odpowiedz
1 6 ~waj_faj

AKCJA SB i MO "HIACYNT" __________ kto ma "rózowe teczki" gejów ?

Misiewicz byl ministrantem

! Odpowiedz
2 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 9 ~autor

Czyli służby specjalne są na zawołanie ministra wojny i będa wykonywać jego polecenia, niczym się nie różniące od działań komunistycznego SB. Już nauczą każdego, kto podnosi głos na władzę, że tak się nie robi. I z góry minister już wie, że to działania przestępcze. Bez procesu są już osądzeni i skazani.

! Odpowiedz
1 18 ~Nobody

Jak to dobrze, że Minister Misiewicz nie odchodzi. To nie żart, ale przez całe życie czułem, że jestem nikim. Minister Misiewicz pokazał mi swoim życiem jak daleko można zajść ciężką pracą i ambicją. Zamierzam się na nim wzorować, jego osoba dodaje mi sił w codziennej walce z poczuciem niskiej wartości. Dziękuję Panie Ministrze, że Pan zostaje i życzę dalszych sukcesów. Pana wierny fan.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 0 ~Grzechu_comeback

tylko nie bierz przykladu z kolejnego AGENTA PISU, czyli Misia "złoty łańcuch" Kamńskiego (czy jak mu tam), któremu udało się rozłożyć peło, ale nerwowo nie wytrzymał i...... się stoczył w nicość..... razem z jego nowymi patronami

! Odpowiedz
1 20 ~wkk

Pytanie zasadnicze dlaczego pisowi i kaczynskiemu zalezy na osmieszaniu i niszczeniu polskiego wojska przez typow jak misiewicz i maciarewicz.Czyzby dzialali na czyjes zlecenie zewnetrzne czy byc moze maciarewicz ma jakies haki na kaczora i dlatego tak to wyglada.

! Odpowiedz
11 3 ~antykod

Hierarchia w innej organizacji może być odwrotna.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil