REKLAMA

Ministerstwo Finansów planuje emisję obligacji nominowanych w dolarze amerykańskim

2023-03-28 10:06, akt.2023-03-29 07:09
publikacja
2023-03-28 10:06
aktualizacja
2023-03-29 07:09

Ministerstwo Finansów dokonało wyceny 10-letnich i 30-letnich obligacji benchmarkowych nominowanych w dolarach amerykańskich o terminie wykupu 4 października 2033 r. oraz 4 kwietnia 2053 r. - podał resort finansów. Łączna wartość nominalna nowej emisji obligacji wyniosła 5 mld USD (każda transza po 2,5 mld USD).

Ministerstwo Finansów planuje emisję obligacji nominowanych w dolarze amerykańskim
Ministerstwo Finansów planuje emisję obligacji nominowanych w dolarze amerykańskim
fot. Marian Weyo / / Shutterstock

Obligacje 10-letnie wyceniono na 140 punktów bazowych powyżej rentowności amerykańskich obligacji rządowych o terminie zapadalności 15 lutego 2033 r. Uzyskano rentowność 4,968 proc., przy rocznym kuponie 4,875 proc.

Obligacje 30-letnie wyceniono na 180 punktów bazowych powyżej rentowności amerykańskich obligacji rządowych o terminie zapadalności 15 lutego 2053 r. Uzyskano rentowność 5,585 proc., przy rocznym kuponie 5,50 proc.

Emisje przeprowadzono na podstawie programu emisji obligacji na rynku amerykańskim (SHELF), zatwierdzonego przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych.

Kierownikami konsorcjum organizującego emisje były banki: BNP Paribas, Citi (B&D), Goldman Sachs Bank Europe SE oraz J.P. Morgan. (PAP Biznes)

pat/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (22)

dodaj komentarz
leszczykowy
ostatni krok do bankructwa w stylu greckim
podatnik-
Gdy było można to a jakże ! Jest jeden problem, Unia drugi raz nie da się zrobić w Greka. To co Grecy zrobili to Majstersztyk!
polonu
zadłuża się na pokolenia a społeczeństwo patrzy na to bezradnie , nie idzie gościa dorwać i zamknąć, wcześniej pozabierać wszystko co nadaje się do pisania aby nic nie umiał podpisać , to są jajca co ci PIS-owcy odwalają .
znawca_wszystkiego
Widzę że hamulców to już w ogóle nie ma. Teraz zadłużyć trzeba wnuki, prawnuki i praprawnuki. W normalnych krajach jak np Chiny za działanie na szkodę społeczeństwa to się rozstrzeliwuje.
szprotkafinansjery
Wszyscy chcą od nas pożyczać!... Tzn. wszyscy chcą nam pożyczać! A nie, czekaj...
polonu
niech złoto sprzedaje , Glapa coś tam miał , w sejfie chwalił się , co jankesi zabrali nie ma . a zielone śmieci oferuje
polonu
czy społeczeństwo dało mandat Morawieckiemu aby bez opamiętania zadłużać kraj , kto dał mu takie zezwolenie , aby jeździć po całym świecie i szukać frajerów kto pożyczy kasę , przegonić cwaniaka do Izraela niech tam zadłuża co tam przechrztów nie potrzebują , z Polaków robi frajerów .

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki