REKLAMA

Gates odszedł z zarządu Microsoftu z powodu romansu? Rzecznik zaprzecza

2021-05-17 21:29
publikacja
2021-05-17 21:29
Gates odszedł z zarządu Microsoftu z powodu romansu? Rzecznik zaprzecza
Gates odszedł z zarządu Microsoftu z powodu romansu? Rzecznik zaprzecza
fot. Danny Gys / / FORUM

Amerykańskie media relacjonują, że jeden z najbogatszych ludzi na świecie Bill Gates zrezygnował z udziału w zarządzie Microsoft w ślad za ujawnieniem jego relacji romantycznych z pracownicą firmy. Rzecznik miliardera zaprzecza.

W środkach masowego przekazu pojawiły się doniesienia, że założyciel Microsoft miał wieloletni romans z pracownicą firmy. Przypisują temu rezygnację Gatesa w roku 2020 z członkostwa w zarządzie, który dla zbadania sprawy wynajął kancelarię prawniczą.

"Podczas badania, niektórzy członkowie zarządu zdecydowali, że nie jest już odpowiednie, aby pan Gates zasiadał jako dyrektor w firmie, którą założył i prowadził przez dziesięciolecia. (…) Pan Gates zrezygnował zanim dochodzenie zarządu zostało zakończone" – pisał „Wall Street Journal”, dodając, że o związku powiadomiła niewymieniona z nazwiska pracownica.

Sugestii o przedstawionym w mediach powodzie odejścia miliardera z zarządu zaprzeczył jego rzecznik.

"Niemal 20 lat temu miał miejsce romans, który zakończył się polubownie. Decyzja Billa o przejściu z zarządu nie była w żaden sposób związana z tą sprawą. W istocie wyraził pragnienie poświęcenia więcej czasu na filantropię" – przekonywał rzecznik.

„New York Times” podał, powołując się na niezidentyfikowane źródła, że "przy co najmniej kilku okazjach, Gates miał nie służbowe związki z niewymienionymi z nazwisk kobietami, które pracowały dla niego w Microsofcie i Fundacji Billa i Melindy Gatesów."

"Jest wielce rozczarowujące, że opublikowano tak wiele nieprawdy na temat przyczyn i okoliczności w czasie rozwodu Billa Gatesa" – argumentował jego rzecznik, określając też jako fałszywe informacje o złym traktowaniu przez niego pracowników.

Z kolei tabloid "Daily Beast" wystąpił z rewelacjami jakoby skazany m.in. za pedofilię Jeffrey Epstein, który popełnił w więzieniu samobójstwo, doradzał niegdyś Gatesowi, jak zakończyć małżeństwo z żoną Melindą.

Także ten zarzut wywołał natychmiastową reakcję rzecznika Gatesa.

"Bill nigdy nie otrzymał ani nie zabiegał u Epsteina o osobiste porady jakiegokolwiek rodzaju, czy to dotyczące małżeństwa czy czegokolwiek innego. Bill nigdy nie skarżył się na Melindę ani na swoje małżeństwo Epsteinowi" - przekonywał rzecznik, dodając, że Gates nigdy też nie rozmawiał o jego ewentualnym zaangażowaniu w fundację.

Gates jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Według rankingu Bloomberg Billionaires Index jego wartość netto wynosi obecnie 144 miliardy dolarów.

Bill i Melinda Gates poinformowali na początku maja o planach rozwiązania swego 27-letniego związku małżeńskiego.

„Po głębokim namyśle oraz pracy nad naszym związkiem zadecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo" - powiadomili m.in. w mediach społecznościowych.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

ad/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
darius19
ale fajne komentarze. Ja bym dorzucil - sie zaszczepil szczepionka z chipem... Takie antyszczepionkowe objawienie...
grab
Co nas te ploty obchodzą i tak nie mamy na to wpływu.
mrbeast
A jaki to ma związek z rynkami? Czy te "rewelacje" nie powinny znaleźć się na Pudelku?
pozhoga
Oto człowiek roszczący sobie prawo do podpalania świata i budowania na zgliszczach wedle widzimisię: a nie potrafi nawet ptaka w spodniach utrzymać i łamie przysięgę małżeńską. Modelowy bohater Nowego Wspaniałego Świata.
mrbeast
Jak nie widziałeś to przestań gadać głupoty. Poza tym, to ludzkie i normalne zachowanie.
infinum
Gates chyba komuś za bardzo nacisnął na odcisk skoro nagle zaczynają się pojawiać takie materiały.

To dobrze, bo facet szykował nam korpo-totalitaryzm i dla obywateli tego świata jest jednak lepiej, gdy ludzie bogaci mają mniej do powiedzenia w sprawach społeczno-politycznych - szczególnie gdy stoi za tym motyw
Gates chyba komuś za bardzo nacisnął na odcisk skoro nagle zaczynają się pojawiać takie materiały.

To dobrze, bo facet szykował nam korpo-totalitaryzm i dla obywateli tego świata jest jednak lepiej, gdy ludzie bogaci mają mniej do powiedzenia w sprawach społeczno-politycznych - szczególnie gdy stoi za tym motyw finansowy... ekhem, ekhem tzw."filantropia".
syn-proboszcza
ale przynajmniej odszedł ze stanowiska za romansowanie z podwładnymi. Jak pewien prezes spółki giełdowej z warszawy romansował ze swoją podwładną a potem zrobił ją swoją sekretarką to wiedziała o tym cała firma i nikt (nawet skarb państwa) nic nie zrobił. Taka nadwiślańska dulszczyna.
mrbeast
A nagła kariera Pani Ogórek to niby skąd?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki