REKLAMA

MedApp planuje przeniesienie notowań na rynek główny oraz emisję akcji

2020-07-21 07:34
publikacja
2020-07-21 07:34
MedApp planuje przeniesienie notowań na rynek główny oraz emisję akcji
MedApp planuje przeniesienie notowań na rynek główny oraz emisję akcji
/ Puls Biznesu

MedApp złożył do w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, w związku z planowanym przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Przeniesieniu będzie towarzyszyła oferta publiczna akcji serii H, w ramach której spółka planuje wyemitować do 29 mln nowych akcji.

W komunikacie podano, że pozyskane w ramach emisji środki pozwolą spółce na zwiększenie skali działalności poprzez rozpoczęcie procesu certyfikacji CarnaLife Holo przez Agencję Żywności i Leków (FDA) w Stanach Zjednoczonych, a następnie wprowadzenie produktów do obrotu na rynku amerykańskim.

Mają również dać możliwość prowadzenia dalszych działań związanych ze sprzedażą oferowanych przez MedApp rozwiązań.

"Wejście na tzw. +duży parkiet+ oraz towarzysząca temu emisja akcji, będą dla nas milowym krokiem w rozwoju MedApp. Pozyskane środki pozwolą nam na dalszą komercjalizację oraz sfinansowanie procesu certyfikacji FDA. Skalowanie i rozwój oferty naszej spółki w połączeniu z możliwością wejścia na rynek w Stanach Zjednoczonych otworzą nam drogę do największego rynku medycznego na świecie" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Krzysztof Mędrala.

W ramach oferty publicznej MedApp zamierza wyemitować do 29 mln nowych akcji. Ostateczna cena emisyjna akcji zostanie ustalona w ramach procesu budowy księgi popytu.

Spółka uzyskała zgodę NWZ na podwyższenie kapitału zakładowego 8 czerwca.

MedApp to polska spółka technologiczno-medyczna z obszaru digital health specjalizująca się w sztucznej inteligencji, mieszanej rzeczywistości i gromadzeniu dużych zbiorów danych. (PAP Biznes)

doa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki