Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek

Władze Maroka zabroniły produkcji, importu i sprzedaży w kraju burek, czyli strojów zasłaniających całe ciało muzułmanek. Powodem są kwestie bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek miejscowa prasa.

Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek
Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek (fot. Mitchell Coster / Axiom)

Według mediów marokańskie MSW wydało okólnik skierowany do urzędników odpowiedzialnych za handel w miastach, z którego wynika, że od tego tygodnia nie mogą wydawać zgody na sprzedaż burek. Resort na razie nie odniósł się oficjalnie do tej sprawy.

W niektórych dzielnicach handlowych Casablanki, gospodarczej stolicy kraju, pracownicy MSW w poniedziałek informowali handlarzy o nowej decyzji - podał marokański portal Medias 24.

W mieście Tarudant na południu kraju wysoki rangą przedstawiciel władz nakazał producentom burek, by w ciągu 48 godzin zlikwidowali zawartość magazynów. Mają też wstrzymać produkcję i handel tym strojem - wynika z dokumentu, który krąży w mediach społecznościowych i na który powołują się lokalne media.

Portal Le360 cytuje wysokiego rangą przedstawiciela MSW, który powiedział, że resort postanowił "całkowicie zakazać importu, produkcji i handlu tym strojem we wszystkich miastach i miejscowościach" Maroka. "Bandyci wielokrotnie wykorzystywali ten strój, by popełniać przestępstwa" - tłumaczy prasa. (PAP)

jhp/ ap/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~Eskimos

Myślałem,ze mają coś przeciwko bułkom.

! Odpowiedz
6 7 ~az

to to PO bedzie strzsznie wierzgać rapami!!!!! takkiiee rzeczy straszne robić to to jusz calkiem demokracyjaa POszla sie rypać!!!!!alle aba bedzie wrzwa!!!!!!

! Odpowiedz
2 2 ~pielęgniarka

A ty znów nie wziąłeś pigułek? To takie małe, białe i okrągłe.

! Odpowiedz
2 2 ~qaz odpowiada ~pielęgniarka

U niego raczej niebieska kanciasta, bo widac frustracje seksualna z jego wpisow... Jarek to ty?

! Odpowiedz
4 13 ~bulkod

I bardzo dobrze. W Polsce zupełnie naturalnie umiera Agora i wystarczyło tylko zabrać dotacje w postaci reklam....

! Odpowiedz
5 1 ~qaz

Nie wiem, czy wiesz, ale juz kilka lat wczesniej zysk Agory ZNACZACO spadl (nie pamietam kiedy robilem analize, chyba 2011 czy 2012). Wiec brak reklam panstwowych nie jest tego przyczyna. Zreszta teraz raczej dziennikarstwo niszowe dominuje na rynku. Setki dopasowanych psychologicznie produktow dla setek zafiksowanych na siebie i swoje projekcje ludzi.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 2 ~bulkod odpowiada ~qaz

Masz rację, post był nieco prowokacyjny. W latach, o których wspomniałeś, widziałem całe palety zapakowanej GW na skupie makulatury. Były to paczki po 10 do 50 sztuk a pochodziły z urzędów.
Inną sprawą jest wartość merytoryczna dziennikarstwa (o ile można to jeszcze tak nazywać) w wymienionej gazecie. Moja prowokacja była niczym, wobec paszkwili ww z przed dziesięciu lat. Lud tego nie zapomina, nawet ten ciemny.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr -2,7% VI 2019

Znajdź profil