Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek

2017-01-10 12:17
publikacja
2017-01-10 12:17

Władze Maroka zabroniły produkcji, importu i sprzedaży w kraju burek, czyli strojów zasłaniających całe ciało muzułmanek. Powodem są kwestie bezpieczeństwa - poinformowała we wtorek miejscowa prasa.

Maroko: władze zakazują produkcji, importu i sprzedaży burek / fot. Mitchell Coster / Axiom

Według mediów marokańskie MSW wydało okólnik skierowany do urzędników odpowiedzialnych za handel w miastach, z którego wynika, że od tego tygodnia nie mogą wydawać zgody na sprzedaż burek. Resort na razie nie odniósł się oficjalnie do tej sprawy.

W niektórych dzielnicach handlowych Casablanki, gospodarczej stolicy kraju, pracownicy MSW w poniedziałek informowali handlarzy o nowej decyzji - podał marokański portal Medias 24.

W mieście Tarudant na południu kraju wysoki rangą przedstawiciel władz nakazał producentom burek, by w ciągu 48 godzin zlikwidowali zawartość magazynów. Mają też wstrzymać produkcję i handel tym strojem - wynika z dokumentu, który krąży w mediach społecznościowych i na który powołują się lokalne media.

Portal Le360 cytuje wysokiego rangą przedstawiciela MSW, który powiedział, że resort postanowił "całkowicie zakazać importu, produkcji i handlu tym strojem we wszystkich miastach i miejscowościach" Maroka. "Bandyci wielokrotnie wykorzystywali ten strój, by popełniać przestępstwa" - tłumaczy prasa. (PAP)

jhp/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Eskimos
Myślałem,ze mają coś przeciwko bułkom.
~az
to to PO bedzie strzsznie wierzgać rapami!!!!! takkiiee rzeczy straszne robić to to jusz calkiem demokracyjaa POszla sie rypać!!!!!alle aba bedzie wrzwa!!!!!!
~pielęgniarka
A ty znów nie wziąłeś pigułek? To takie małe, białe i okrągłe.
~qaz odpowiada ~pielęgniarka
U niego raczej niebieska kanciasta, bo widac frustracje seksualna z jego wpisow... Jarek to ty?
~bulkod
I bardzo dobrze. W Polsce zupełnie naturalnie umiera Agora i wystarczyło tylko zabrać dotacje w postaci reklam....
~qaz
Nie wiem, czy wiesz, ale juz kilka lat wczesniej zysk Agory ZNACZACO spadl (nie pamietam kiedy robilem analize, chyba 2011 czy 2012). Wiec brak reklam panstwowych nie jest tego przyczyna. Zreszta teraz raczej dziennikarstwo niszowe dominuje na rynku. Setki dopasowanych psychologicznie produktow dla setek zafiksowanych na siebie i Nie wiem, czy wiesz, ale juz kilka lat wczesniej zysk Agory ZNACZACO spadl (nie pamietam kiedy robilem analize, chyba 2011 czy 2012). Wiec brak reklam panstwowych nie jest tego przyczyna. Zreszta teraz raczej dziennikarstwo niszowe dominuje na rynku. Setki dopasowanych psychologicznie produktow dla setek zafiksowanych na siebie i swoje projekcje ludzi.
~bulkod odpowiada ~qaz
Masz rację, post był nieco prowokacyjny. W latach, o których wspomniałeś, widziałem całe palety zapakowanej GW na skupie makulatury. Były to paczki po 10 do 50 sztuk a pochodziły z urzędów.
Inną sprawą jest wartość merytoryczna dziennikarstwa (o ile można to jeszcze tak nazywać) w wymienionej gazecie. Moja prowokacja
Masz rację, post był nieco prowokacyjny. W latach, o których wspomniałeś, widziałem całe palety zapakowanej GW na skupie makulatury. Były to paczki po 10 do 50 sztuk a pochodziły z urzędów.
Inną sprawą jest wartość merytoryczna dziennikarstwa (o ile można to jeszcze tak nazywać) w wymienionej gazecie. Moja prowokacja była niczym, wobec paszkwili ww z przed dziesięciu lat. Lud tego nie zapomina, nawet ten ciemny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki