PILNE

Marna habilitacja Chrzanowskiego

2018-11-19 00:52
publikacja
2018-11-19 00:52

Marek Chrzanowski, do ubiegłej środy szef KNF, uzyskał na SGH tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych mimo zarzutów o plagiat w pracy habilitacyjnej - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

/ fot. Maciej Łuczniewski / FORUM

"37-letni Marek Chrzanowski, do ubiegłej środy szef Komisji Nadzoru Finansowego, zrobił błyskotliwą karierę nie tylko w polityce. Równie szybko potoczyła się jego kariera naukowa. Uzyskał na SGH tytuł doktora habilitowanego nauk ekonomicznych, mimo zarzutów o plagiat w pracy habilitacyjnej (monografia dotyczyła regionalnych funduszy europejskich). Stawiał mu je prof. Wojciech Misiąg, były wiceminister finansów, później wiceszef NIK" - podkreśla "Rz".

Jak zaznaczono, "miażdżącą recenzję wydała z kolei prof. Beata Zofia Filipiak z Uniwersytetu Szczecińskiego".

"Wskazała: +skrótowe ujęcie tematu, brak precyzji, stosowanie skrótów myślowych, niedomówień, szczątkowe poglądy, czasem wyrwane z kontekstu lub niepełne+. Jej zdaniem Chrzanowski nie powinien dostać habilitacji. Powody? Tylko 30 publikacji przez 10 lat od otrzymania stopnia doktora, brak wydawnictw o zasięgu międzynarodowym, ledwie jeden wygłoszony referat za granicą, brak udziału w sieciach badawczych, tylko jedna indywidualna nagroda (rektora SGH)" - czytamy.

Według dziennika "krytycznie wypowiedział się na posiedzeniu komisji habilitacyjnej jej przewodniczący prof. Stanisław Owsiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie".

"Był listopad 2016 r., Chrzanowski miesiąc wcześniej został szefem KNF i odrzucenie jego habilitacji otarłoby się o skandal. Podczas posiedzenia Rady Kolegium Zarządzania i Finansów SGH (w lutym 2017 r.) z 51 głosujących aż 17 było przeciw nadaniu stopnia lub wstrzymało się od głosu. Na głosowaniu pojawił się sam Adam Glapiński, prezes NBP, co uznano za rzecz wyjątkową" - pisze "Rzeczpospolita". (PAP)

par/ mkr/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (20)

dodaj komentarz
samsza
Synonimem "marnej" pracy jest praca "schrzaniona", uczniowie teraz będą mówić, że to od nazwiska szefa KNF... ?
_xyz
Tamci kradli, robili walki i swoje biznesy i nic im się pod koniec nie chciało, obecni robią to samo tylko bardziej nieudolnie i bez dobrych kadr...
marxs
hehe na zdjęciu powyżej mordka taniego typowego pisowskiego cwaniaczka który za kasę zrobi wszystko a nawet więcej niż wszystko oj dobrali się PISowcy z Przewielebnymi i jedni i drudzy robią miliardy złotych na niekumatych frajerach i frajerkach
misiura
W Polsce poziom wykształcenia zawsze był "problemem". Nie wiem dlaczego nie stworzono funduszu stypendialnego dla najzdolniejszych kilku tysięcy aby studiowali na najlepszych uniwersytetach. Tak było w Iranie za Pachlaviego. Elity po Polskich "uczelniach" żałosne. Komorowski, Tusk, Kwaśniewski, Marcinkowski W Polsce poziom wykształcenia zawsze był "problemem". Nie wiem dlaczego nie stworzono funduszu stypendialnego dla najzdolniejszych kilku tysięcy aby studiowali na najlepszych uniwersytetach. Tak było w Iranie za Pachlaviego. Elity po Polskich "uczelniach" żałosne. Komorowski, Tusk, Kwaśniewski, Marcinkowski to mogliby GS prowadzić co najwyżej, choć Komorowski to by chyba rady nie dał.
marxs
Komorowski, Tusk, Kwaśniewski, Marcinkowski ? pewnie pisiaczku zapomniałeś przez roztargnienie napisać o Chrzanowskim,Morawieckim,Glapińskim,Dudzie,,Kaczyńskim to mogliby stragan warzywny prowadzić co najwyżej, choć Kaczyński to by chyba rady nie dał.
silvio_gesell
Mierny, bierny, ale wierny. A jeśli już nie jest nawet wierny to teraz zrobi się z niego kozła ofiarnego.
piterro1980
Samo stawianie komuś zarzutów nie jest jeszcze wyrokiem w jego sprawie. Widać myślenie w Polsce mamy takie : Był o coś oskarżony czyli jest winny. Co za hipokryzja. Czytam dalej ,,Według dziennika "krytycznie wypowiedział się na posiedzeniu komisji habilitacyjnej jej przewodniczący prof. Stanisław Owsiak z Uniwersytetu Samo stawianie komuś zarzutów nie jest jeszcze wyrokiem w jego sprawie. Widać myślenie w Polsce mamy takie : Był o coś oskarżony czyli jest winny. Co za hipokryzja. Czytam dalej ,,Według dziennika "krytycznie wypowiedział się na posiedzeniu komisji habilitacyjnej jej przewodniczący prof. Stanisław Owsiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie".. Czyli wg Rz a nie samego S. Owsiaka.. Poza tym co oznacza krytyczne uwagi? Jakie konkretnie? Bo nie ma tu słowa o plagiacie. Lećmy dalej ,, z 51 głosujących aż 17 było przeciw nadaniu stopnia lub wstrzymało się od głosu'' . Wynika z tego jasno że 34 osoby pozytywnie oceniło pracę.Nie podano ile z tych 17 osób było defacto przeciw a jedynie ogólna liczba osób które były przeciw i wstrzymały się od głosu. Bo wiadomo 17 robi lepsze wrażenie niż gdyby podano że przeciw było 3 a 14 wstrzymało się od głosu itp. Artykuł tendencyjny, nie rzetelny typowy dla Rz. Knkretnych dowodów winy brak. po prostu bicie piany na użytek mas.
_jasko
Pytany ostatnio szef NBP o Marka Chrzanowskiego mówił, że "bardzo go poważa i ceni". Jego zdaniem, to "człowiek niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy i WYBITNY PROFESJONALNIE". - "Obyśmy mieli więcej takich 37-letnich profesorów w pełni profesjonalnych, uczciwych i szlachetnych" - dodał.
spedytor
Z tymi doktorami to tak juz jest przypomnijmy sobie Jana K
grzechu_comeback
wymienionej tu z nazwiska pani procesor polecałbym przegląd kadry pod kątem wymienionych kryteriów (słusznych!!!) i ....... BYŁBY PROBLEM. Czy Szczecin miałby jakąś uczelnię? Na pewno nie tyle ile jest. "10 lat i TYLKO 30 publikacji"??? Już tylko to by wystarczyło.....

Powiązane: Leszek Czarnecki oskarża szefa KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki