REKLAMA

MLP myśli o kolejnych parkach logistycznych; analizuje ekspansję w Polsce Wschodniej

2014-02-05 11:11
publikacja
2014-02-05 11:11

MLP Group analizuje możliwość przeprowadzenia inwestycji w budowę nowych parków logistycznych, m.in. w okolicach Wrocławia i na Górnym Śląsku. Rozważa także rozpoczęcie ekspansji w Polsce Wschodniej - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. W 2014 r. MLP Group liczy na poprawę wyników finansowych.

"Rozważamy uruchomienie parku logistycznego w okolicach Wrocławia. Myślimy także o rozpoczęciu nowego projektu na Górnym Śląsku, co umocniłoby naszą pozycję w tym regionie. Analizujemy również rozpoczęcie ekspansji we wschodniej części naszego kraju, która naszym zdaniem będzie coraz bardziej popularna wśród potencjalnych najemców. Poza parkami planujemy też realizację projektów BTS na indywidualne zlecenie klientów" - poinformował, cytowany w komunikacie Radosław Krochta, wiceprezes spółki.

Obecnie MLP Group dysponuje pięcioma parkami logistycznymi: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy, MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

W komunikacie przypomniano, że w ramach istniejących parków możliwe jest wybudowanie jeszcze 372 tys. m kw. nowej powierzchni magazynowej. Potencjał do dalszej rozbudowy dotyczy głównie parków: MLP Pruszków II, MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

Dodano, że MLP Group zamierza finansować inwestycje przede wszystkim przy pomocy środków własnych.

W 2013 r. spółka podpisała umowy dotyczące najmu ok. 94 tys. m kw. powierzchni magazynowej i biurowej, a na koniec roku łączna wynajmowana przez MLP Group powierzchnia magazynowa wynosiła ponad 350,6 tys. m kw., co rdr oznacza wzrost o 18,5 proc.

Zarząd MLP Group liczy, że 2014 r. będzie lepszy od minionego.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa rozwoju działalności w minionym roku. Perspektywy dla naszej branży z roku na rok są coraz lepsze, co pozwala wierzyć, że bieżący rok przyniesie dalszy wzrost zainteresowania potencjalnych klientów najmem nowoczesnych powierzchni magazynowych, który przełoży się na poprawę osiąganych wyników finansowych" - skomentował Krochta. (PAP)

jow/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki