ML System ma patent na szybę z powłoką z kropek kwantowych

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej udzielił ML System patentu na sposób wytwarzania modułów fotowoltaicznych z wykorzystaniem technologii kropek kwantowych. Jest to przezroczysta szyba, która zamienia m.in. promienie UV w energię elektryczną - napisała spółka w komunikacie prasowym.

Jak napisano, ML System ma na swoim koncie już pięć przyznanych patentów, a 12 wniosków czeka na rozpatrzenie.

"Przyznanie patentu jest kolejnym krokiem do wdrożenia do masowej produkcji szyb z powłoką z kropek kwantowych, które zrewolucjonizują przemysł budowlany i transportowy. Nasz produkt to przezroczysta szyba, zamieniająca szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone na energię elektryczną, która może służyć np. do zasilania klimatyzacji lub akumulatorów samochodowych" – powiedział cytowany w informacji prasowej Dawid Cycoń, prezes ML System.

Spółka prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z partnerem spoza Polski, który rozważa wdrożenie tego rozwiązania.

"Obserwujemy wzrost zainteresowania ofertą ML System ze strony podmiotów zagranicznych. Do grona potencjalnych odbiorców naszego portfolio produktowego dołączyła właśnie Arabia Saudyjska oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie. Liczymy, że wartość eksportu będzie systematycznie rosnąć" – dodał Dawid Cycoń.

Na przełomie maja i czerwca 2018 r. spółka przeprowadziła pierwszą ofertę publiczną akcji, pozyskując od inwestorów 34,6 mln zł na dalszy rozwój biznesu. Pod koniec czerwca spółka zadebiutowała na GPW.

W I półroczu 2018 r. firma wypracowała 41,3 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 5,9 mln zł EBITDA, co oznacza wzrost rok do roku odpowiednio o 95-proc. i 28 proc.

ML System to spółka technologiczna, oferująca rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Łączna powierzchnia zakładu produkcyjnego oraz centrum badawczo-rozwojowego spółki wynosi 9,3 tys. m kw.

O godzinie 9.20 kurs ML System wynosi 23,20 zł za akcję. (PAP Biznes)

owi/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl