REKLAMA

Lipiec rekordowym miesiącem na lotnisku w Jasionce

2022-08-04 14:50
publikacja
2022-08-04 14:50
Lipiec rekordowym miesiącem na lotnisku w Jasionce
Lipiec rekordowym miesiącem na lotnisku w Jasionce
fot. Hanna Grzesik / / Shutterstock

Prawie 97 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z usług portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. To o 14 proc. więcej niż w najlepszym dotąd miesiącu w dziejach podrzeszowskiego lotniska, jakim był sierpień 2019 roku – poinformował PAP w czwartek rzecznik lotniska Waldemar Mazgaj.

Jak dodał rzecznik podrzeszowskiego lotniska, źródłem wzrostu liczby podróżnych jest nie tylko wyjątkowo bogata siatka połączeń wakacyjnych, ale także dodatkowe operacje lotnicze związane ze wsparciem dla Ukrainy.

„Cieszę się, że wysiłek, jaki włożyliśmy w przygotowania do sezonu letniego już przynosi oczekiwane efekty. Bariera stu tysięcy pasażerów miesięcznie jest już na wyciągnięcie ręki” – ocenił prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka Adam Hamryszczak.

Podkreślił, że uznanie należy się pracownikom lotniska, którzy w najbardziej wymagającym okresie roku, jakim są wakacje, doskonale wywiązują się ze swoich zadań.

„Dokładamy starań, aby podróżni udający się na urlop z naszego portu spędzali czas na lotnisku w jak najbardziej komfortowych warunkach” - zapewnił.

Z danych wynika, że wakacyjne czartery przewiozły jedną czwartą ogólnej liczby pasażerów obsłużonych w lipcu w Jasionce.

Rzecznik lotniska wskazał, że największy udział w rekordowym wyniku mają przewoźnicy niskokosztowi, tacy jak Ryanair i Wizzair, którzy przewieźli łącznie prawie 45 proc.

„Niemniej warto zwrócić uwagę na blisko 24 tys. podróżnych, którzy skorzystali z rozbudowanej oferty PLL LOT, który oferuje 7 kierunków krajowych i zagranicznych, wyrównując dotychczasowy rekord z 2019 roku” – zauważył Mazgaj.

Do najpopularniejszych kierunków, w jakich udali się pasażerowie odlatujący w lipcu z Jasionki należały Warszawa - 18 tys. podróżnych, i Londyn - 17 tys.

Natomiast wśród „słonecznych” destynacji prym wiodła turecka Antalya. Z tej trasy w ubiegłym miesiącu skorzystało prawie 11 tys. pasażerów.

Podczas wakacji 2022 podrzeszowskie lotnisko obsługuje 23 kierunki do 12 krajów, ponad 80 rotacji tygodniowo. (PAP)

autorka: Agnieszka Pipała

api/ je/

Źródło:PAP
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki