REKLAMA

Libet otrzymał dwie wstępne oferty kupna aktywów za łącznie 33,5 mln zł

2020-01-24 14:08
publikacja
2020-01-24 14:08

Libet otrzymał dwie wstępne oferty kupna aktywów służących produkcji kostki brukowej i innych elementów betonowych - poinformowała spółka w komunikacie. Oferty dotyczą dwóch jednostek produkcyjnych spółki, a łączna proponowana cena wynosi 33,5 mln zł netto.

/ fot. Szymon Laszewski / FORUM

Jak podano, oferty zostały złożone przez dwa odrębne i niezależne podmioty, każdy o istotnej pozycji rynkowej.

"Zarząd spółki wskazuje, iż na dzień opublikowania niniejszego raportu nie podjęto decyzji o przeprowadzeniu którejkolwiek z transakcji, rekomendowaniu przeprowadzenia którejkolwiek z nich, nie zawarto nadto żadnych umów, których przedmiotem byłyby aktywa (w tym umów warunkowych bądź przedwstępnych), a celem działań podejmowanych przez spółkę na obecnym ich etapie, jest szczegółowe rozpoznanie wszelkich istotnych okoliczności dotyczących ewentualnych transakcji, w szczególności zaś ich wpływu na funkcjonowanie spółki i grupy kapitałowej spółki we wszelkich istotnych obszarach" - napisano.

Spółka wskazała, że - o ile zostanie podjęta decyzja o przeprowadzeniu którejkolwiek z transakcji - konieczne będzie spełnienie min. szeregu wymogów o charakterze prawnym i korporacyjnym.

Libet poinformował, że proponowana, wstępna sumaryczna cena netto za aktywa w ramach dwóch transakcji zamyka się kwotą 33,5 mln zł.

Środki pozyskane z transakcji zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia, w szczególności zadłużenia wobec banków, które na koniec trzeciego kwartału roku obrotowego 2019 r. wynosiło 66,6 mln zł oraz zadłużenia wobec kontrahentów.

"Zarząd spółki wskazuje, iż oferty i ewentualne podjęcie działań celem przeprowadzenia transakcji nie ograniczają zakresu opcji strategicznych spółki rozważanych obecnie bądź możliwych do przeprowadzenia w ramach prowadzonego przez zarząd spółki programu przeglądu opcji strategicznych, a proces ten przebiega i będzie kontynuowany w niezmienionym zakresie" - napisano.(PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki