REKLAMA

Lenovo zapowiada wielką ekspansję tabletową w Polsce

2013-11-13 06:30
publikacja
2013-11-13 06:30

Lenovo chce zrewolucjonizować rynek urządzeń mobilnych. Koncern wprowadził właśnie na rynek tablet Yoga, którego bateria działa trzykrotnie dłużej niż w standardowych urządzeniach, a nietypowy uchwyt ma umożliwić pracę w trzech różnych trybach.

  - W najbliższym czasie planujemy bardzo silną ekspansję na polskim rynku w segmencie produktów takich jak tablety - zapowiada Andrzej Sowiński, dyrektor generalny Lenovo Polska w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes.

Premierę na polskim rynku miał już Yoga Tablet, który jest pierwszym produktem z nowej linii urządzeń mobilnych Lenovo.

  - Pierwsze nietypowe rozwiązanie to specjalny uchwyt, w którym kryje się bateria, umożliwiająca pracę na tablecie w trzech trybach. Kolejne nietypowe rozwiązanie to bardzo długi czas pracy na baterii, bo nawet do osiemnastu godzin to nawet trzy razy dłużej niż typowy tablet - tłumaczy dyrektor firmy.

Dłuższy czas pracy zapewnia cylindryczny kształt baterii, dzięki któremu jest ona pojemniejsza. Jak podkreślają przedstawiciele Lenovo, innowacyjne funkcje w nowych urządzeniach są odpowiedzią na dotychczasowe problemy użytkowników, którzy skarżyli się głównie na brak podpórki do postawienia na stole oraz zmęczenie dłoni podczas korzystania z tabletu.

-   Uchwyt tabletu został specjalnie zaprojektowany w taki sposób, żeby odciążyć dłoń - wyjaśnia Daniel Malak, Consumer Business Manager Lenovo Polska.  - Środek ciężkości znajduje się w baterii, której cylindryczny kształt sprawia, że ręka użytkownika się nie męczy podczas trzymania sprzętu - podkreśla- . -

Lenovo jest największym producentem komputerów osobistych na świecie oraz ich największym dostawcą w Polsce. Według IDC firma posiada 23,1 proc. udziału w polskim rynku. Gigant chce osiągnąć czołową pozycję również na rynku tabletów i smartfonów w Polsce.

W tym roku w Polsce sprzeda się nawet 2,5 razy więcej tabletów niż rok temu, czyli znacznie ponad milion urządzeń rocznie prognozuje GfK Polonia. Dotychczas najchętniej kupowane były tablety z 7calowym ekranem. Rosnąca sprzedaż i coraz większa konkurencja sprawiają, że ceny urządzeń mobilnych spadają. Wynika to z faktu, że coraz więcej użytkowników decyduje się na zakup tabletu zamiast klasycznego laptopa. Już w tej chwili sprzedaż tabletów i komputerów przenośnych są na porównywalnym poziomie.

/ newseria.pl

Źródło:
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~~mer
No i właśnie o ową podróż chodzi - jeżeli ktoś używa rozwiązania tylko do rozrywki - tablet zdecydowanie wygrywa, ale jeżeli mówimy o sprzęcie do pracy - na co, co ciekawe zresztą, wskazał przedmówca to niestety nie jest już tak różowo - możliwości ultrabooka, który waży niewiele więcej - są znacznie, ale No i właśnie o ową podróż chodzi - jeżeli ktoś używa rozwiązania tylko do rozrywki - tablet zdecydowanie wygrywa, ale jeżeli mówimy o sprzęcie do pracy - na co, co ciekawe zresztą, wskazał przedmówca to niestety nie jest już tak różowo - możliwości ultrabooka, który waży niewiele więcej - są znacznie, ale to znacznie większe... Nikt w branży IT nie używa tabletu do pracy, wszyscy konsekwentnie używają notebooków, bo chcąc niechcąc praca na nich jest łatwiejsza od chociażby ze względu na środowisko systemów operacyjnych niedostosowanych jeszcze w pełni do tego rozwiązania. Niestety android nie zapewni wymaganej funkcjonalności w 100%... tak więc teoretyków, którzy w obronie de facto gadżetu, tak agresywną uprawiają retorykę - zapraszam do przetestowania tabletu w cięższych warunkach ;) potem niech się wypowiadają..
PS. Ludzie w Lenovo Polska co zabawniejsze również w 99% korzystają z notebooków biznesowych - dlaczego? ;)
~sdfsd
jesteś za ciemny żeby zrozumieć że tablet jest dobra alternatywą dla laptopa...jak ktos duzo podrozuje to lepszy tablet ktory wazy 5 razy mniej i jest wygodniejszy w uzytkowaniu podczas podrozy...nikt Ci nie kaze kupować skoro i tak bys nie wiedzial do czego go użyć, bo widze ze dla Ciebie wszystko zaczyna i konczy się na jesteś za ciemny żeby zrozumieć że tablet jest dobra alternatywą dla laptopa...jak ktos duzo podrozuje to lepszy tablet ktory wazy 5 razy mniej i jest wygodniejszy w uzytkowaniu podczas podrozy...nikt Ci nie kaze kupować skoro i tak bys nie wiedzial do czego go użyć, bo widze ze dla Ciebie wszystko zaczyna i konczy się na grach...pomysl ze niektorzy jeszcze pracują
~antyta
Do pracy tablet kompletnie się nie nadaje. Jedynie tester oprogramowania na tablety może na nim pracować, reszta kłamie. Tablet ma marny ekran, bezsensowną klawiaturę dotykową, nie ma jak go trzymać. Ilość pamięci i wydajność systemu jest poniżej wszelkiej krytyki. Najtańszy netbook leje go na łeb na szyję.
~fsdfs
wyobraź sobie buroku że tablet to znakomita alternatywa dla laptopa...w podrozy bardzo sie przydaje...bierzesz 10 calowy ekranik dotykowy ktory waży 400 gram i masz dostep do neta i innych bajerów zamiast 3 kilogramowego laptopa...wkladasz do plecaka i już...ale taka ciemnota jak Ty nie rozumie pewnych rozwiązań i stoi od wyobraź sobie buroku że tablet to znakomita alternatywa dla laptopa...w podrozy bardzo sie przydaje...bierzesz 10 calowy ekranik dotykowy ktory waży 400 gram i masz dostep do neta i innych bajerów zamiast 3 kilogramowego laptopa...wkladasz do plecaka i już...ale taka ciemnota jak Ty nie rozumie pewnych rozwiązań i stoi od 10 lat w tym samym miejscu..nikt Ci nie kaze kupowac skoro nie potrzebuujesz, ale jest masa ludzi ktorzy wola to niz laptopa
~antyta
W podróz jadę samochodem. Waga nie ma znaczenia. Będąc szoferem nie używam. W samolocie śpię.
~antyta
Po co komu tablet? Zbędny gadżet, by się pokazać otoczeniu jaki jestem hipster?
Do czego to się nadaje oprócz uspokajania bachorów grami ?

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki