Łatwiej produkować w Polsce niż we Włoszech

Łatwiej jest produkować w Polsce niż we Włoszech" - taką opinię wyraził w piątek prezes włoskiego związku przemysłowców Confindustria, Giorgio Squinzi, podczas polsko-włoskiego forum biznesowego w Mediolanie z udziałem Konfederacji Lewiatan.

(fot. Michał Dyjuk Reporter / EastNews)

Prezes wpływowej włoskiej konfederacji, cytowany przez agencję ANSA, podkreślił: Problemem u nas nie są związki zawodowe, ale komplikacje normatywno-biurokratyczne.

Squinzi, który często polemizuje we Włoszech ze związkami zawodowymi, wyraził też opinię, że i one nie ułatwiają sytuacji, bo jego zdaniem pochodzą trochę z innych czasów.

Obrady polskiej konfederacji Lewiatan i Confindustrii zakończyły się konkluzją, że nacisk na wzrost gospodarczy i odbudowa konkurencyjności przemysłu powinny stać się centralnym punktem politycznej agendy europejskich przywódców.

To, jak podkreślono we wspólnym apelu włoskich i polskich przedsiębiorców do instytucji europejskich, jedyna droga do ożywienia Europy.

Polska i Włochy, obydwa kraje z silną bazą przemysłową, czekają na Strategię Jednolitego Rynku, która ma być ogłoszona jesienią tego roku przez komisarz Elżbietę Bieńkowską - powiedziała prezes Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz.

W imieniu uczestników mediolańskich rozmów oświadczyła: Nie da się obudzić uśpionej gospodarki narzucaniem ciężarów w postaci nowych regulacji, wymogów, limitów. (PAP)

sw/ ap/ abr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~jou

nie łatwiej psi bolcu, tylko taniej

! Odpowiedz
0 1 ~maja

Bo skręcaniu śrubek III RP to potęga

! Odpowiedz
2 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 3 ~JA6969

No oczywiście nie wspominając o kosztach pracowników (u nas są oczywiście niższe) i braku płacenia podatków (różnorodne zwolnienia itd).

! Odpowiedz
0 0 ~rei

A gdzie łatwiej sprzedawać?

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil