LOT we wrześniu przywróci popularne trasy

2020-07-30 10:15
publikacja
2020-07-30 10:15
fot. Grand Warszawski / Shutterstock

LOT stopniowo przywraca kursy na popularnych trasach. Od września polskie linie lotnicze zwiększą częstotliwość kursów.

- Jesienią nasza siatka połączeń i liczba częstotliwości będzie odpowiadała potrzebom pasażerów biznesowych, umożliwiając również turystykę w ramach Starego Kontynentu. Uzupełnimy ofertę połączeń do Europy Zachodniej i zwiększymy częstotliwości rejsów m.in. do Brukseli, Paryża, Kopenhagi czy Frankfurtu. W ramach naszego regionu CEE zaoferujemy pasażerom więcej regularnych lotów do Pragi, Sofii, Lwowa czy Wilna (...) W planach mamy kolejne kierunki m.in. Stambuł, Tel-Awiw i Sztokholm, ale decyzje o ich uruchomieniu uzależnione są od stabilizacji sytuacji epidemicznej w tych regionach - mówi Krzysztof Moczulski, zastępca dyrektora komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy LOT-u.

Polskie Linie Lotnicze LOT od września przywrócą część połączeń wycofanych z powodu pandemii COVID-19. Przewoźnik zamierza również zwiększyć częstotliwość przelotów po Europie m.in.do Larnaki, Nicei, Paryża oraz Pragi. Oprócz połączeń typowo wakacyjnych ponownie zagęszczona zostanie siatka przelotów do Frankfurtu, Londynu oraz Brukseli. W miarę możliwości polski przewoźnik powróci na wybrane trasy na Dalekim Wschodzie: m.in. do Pekinu czy do New Delhi.

- Ze względu na duże zainteresowanie ofertą europejskich połączeń wakacyjnych część z nich nadal będzie dostępna w sprzedaży z myślą o pasażerach, którzy planują urlop wczesną jesienią.  Będą oni mogli polecieć LOT-em m.in. do Aten, na Zakynthos, Korfu i na Santorini, czy do Olbii na Sardynii. Dane sprzedażowe w pierwszym miesiącu akcji #LOTnaWakacje pokazały, że Polacy chętnie decydują się na urlop za granicą. Już ponad 260 tys. osób zdecydowało się skorzystać z oferty LOT-u, odwiedzając m.in. Chorwację, Grecję czy Bułgarię - czytamy w komunikacie prasowym LOT-u.

LOT podkreśla, że priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom. Linie lotnicze planują utrzymanie całej siatki połączeń - zależne jest to jednak od sytuacji na świecie. Przewoźnika obowiązują przepisy międzynarodowe, które mogą zmieniać się dynamicznie w związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
ertom
Na pewno przywróci. Zwłaszcza gdy "rząd" planuje przywrócenie obostrzeń. Pinokio nakłamał moherom, że wirus jest już niegroźny, żeby tylko poszli tłumnie na wybory i zagłosowali na długopisa, a teraz mohery padają jak muchy.
katzpodola
Właśnie anulowali mi lot który miał być dopiero we wrześniu . Czy ktoś tam panuje nad tym wszystkim?
antek10
LOT szuka naiwnych co wykupią bilety na loty ktore mogą sie nie odbyć.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki