REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

LESS: Zawarcie aneksu do umowy inwestycyjnej

2025-01-31 20:46
publikacja
2025-01-31 20:46
Spis treści:

1. RAPORT BIEŻĄCY

2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)

3. INFORMACJE O PODMIOCIE

4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO
Raport bieżący nr 3 / 2025
Data sporządzenia: 2025-01-31
Skrócona nazwa emitenta
LESS
Temat
Zawarcie aneksu do umowy inwestycyjnej
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 13/2024 z dnia 29 lipca 2024 r., raportu bieżącego nr 18/2024 z dnia 1 października 2024 r., raportu bieżącego nr 25/2024 z dnia 31 października 2024 r. oraz raportu bieżącego nr 30/2024 z dnia 29 listopada 2024 r., Zarząd LESS S.A. z siedzibą we Wrocławiu (dalej jako: „Spółka” lub „Emitent”) niniejszym informuje, iż w dniu 31 stycznia 2025 r. Emitent zawarł ze spółką Luna Corporate sp. z o.o. z siedzibą w Suchym Lesie (dalej jako: „Luna”) kolejny aneks do umowy inwestycyjnej z dnia 29 lipca 2024 r. dotyczącej przeprowadzenia transakcji nabycia przez Emitenta 100% udziałów w kapitale zakładowym Luna (dalej jako: „Transakcja”).
W związku z trwającymi przygotowaniami do realizacji Transakcji, Emitent i Luna zgodnie postanowili ponownie wydłużyć harmonogram działań związanych z przeprowadzeniem Transakcji. Zgodnie z nowym harmonogramem, wycena spółki Luna, w oparciu o którą przeprowadzona zostanie Transakcja, zostanie wykonana do końca 1 kwartału 2025 r. Strony ustaliły, że podjęcie przez Walne Zgromadzenie Emitenta uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego nastąpi do dnia 15 kwietnia 2025 r., a strony dołożą wszelkich starań aby podwyższenie kapitału zakładowego Spółki zostało zarejestrowane w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego do dnia 15 czerwca 2025 r. Emitent i Luna ustaliły także, że wprowadzenie i dopuszczenie akcji nowej emisji Spółki do obrotu na rynku regulowanym - rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. zgodnie z planami powinno nastąpić do 30 czerwca 2026 r.
Emitent wskazuje, że strony obecnie prowadzą intensywne działania zmierzające do przeprowadzenia Transakcji, w tym działania dotyczące wyceny udziałów Luna. Wydłużenie się prac nad przygotowaniem wyceny związane jest z koniecznością uwzględnienia w wycenie obecnego dynamicznego wzrostu nowych geograficznych rynków zbytu spółki Luna, a także wygaszenia działalności związanej z segmentem vapour i położenia nacisku na działalność związaną z segmentem woreczków nikotynowych oraz zwiększenia potencjału na rynku woreczków energetycznych.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE    >>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis
2025-01-31 WOJCIECH PACZKA PREZES ZARZĄDU
Źródło:Komunikaty spółek (ESPI)
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki