REKLAMA

Kurs euro poniżej 4,70 zł. Dolar najtańszy od lipca

2022-11-28 10:13
publikacja
2022-11-28 10:13

Poniedziałkowy poranek przyniósł umocnienie złotego i to pomimo nie najlepszych nastrojów na rynkach finansowych. Kurs euro znalazł się poniżej 4,70 zł, a notowania dolara powróciły do poziomów z początku lipca.

Kurs euro poniżej 4,70 zł. Dolar najtańszy od lipca
Kurs euro poniżej 4,70 zł. Dolar najtańszy od lipca
fot. Karolina Grabowska / / Pexels

O 10:10 kurs euro wynosił 4,6796 zł i był o ponad grosz niższy niż przed weekendem. Najbliższym wsparciem dla pary euro-złoty jest strefa 4,65-4,67 zł, w której zatrzymały się poprzednie spadkowe korekty w sierpniu i listopadzie.

Warto odnotować, że do poniedziałkowego umocnienia złotego doszło pomimo pogorszenia się nastrojów inwestycyjnych. Na azjatyckich giełdach odnotowano spadki w reakcji na protesty mieszkańców Chin przeciwko polityce „zero Covid”. Demonstracje przeciwko surowym restrykcjom i lockdownom rozszerzyły się w niedzielę na kolejne miasta Chin. Setki osób protestowały w Pekinie i Szanghaju, a także w Wuhanie, gdzie trzy lata temu wykryto pierwsze przypadki Covid-19. Protesty rozpoczęły się w piątek w borykającym się z lockdownami mieście Urumczi, stolicy regionu Sinciang.

Reklama

Inwestorzy obawiają się destabilizacji w drugiej największej gospodarce świata, której władze prowadzą politykę covidowych lockdownów. Od spadków rozpoczęła się także giełdowa sesja w Europie.

Mimo czerwieni na giełdowych parkietach euro zyskiwało względem dolara, co jest czynnikiem sprzyjającym złotemu. W rezultacie kurs dolara na polskim rynku w poniedziałek rano zniżkował o przeszło dwa grosze, schodząc do poziomu 4,4808 zł. Po raz ostatni dolara w tej cenie widzieliśmy na początku lipca.

Kurs franka szwajcarskiego zmalał o niespełna grosz, zatrzymując się na poziomie 4,7602 zł. Za funta brytyjskiego płacono 5,4150 zł, czyli o niemal cztery grosze mniej niż przed weekendem.

Oprac. Krzysztof Kolany

Źródło:
Tematy
Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Konto firmowe z premią do 2000 zł od Banku Millennium + 400 zł od Bankier.pl

Komentarze (6)

dodaj komentarz
simonsoft8
nbp robi wszystko by ratować swój stołek
bha
,, Tanizna niesamowita'' Taka rynkowa gra pozorów i udawanie jarząbka non stop nie bez celu. Dolar jest niestety nadal droższy o około 20 % jak przed rokiem cóż dla cen w detalu to nadal nic dobrego nie wróży!!!!!!. Niestety
sterl
Widać słabość dolara , który pomimo wysokich odsetek spada, a Euro pomimo bardzo niskich odsetek żeby wspierać dolara za wszelką cenę nie spada i może rosnąć...
kch002
Wszystko do czasu jak nie wyjda decydenci FED i nie postrasza dalszymi wzrostami stop procentowych, wowczas znow jazda w druga strone.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki