REKLAMA

Kurs euro poniżej 4,24 zł. Funt tanieje

2020-01-14 10:00
publikacja
2020-01-14 10:00
fot. Whitelook / Shutterstock

Wtorkowe przedpołudnie na rynku walutowym nie przynosi szczególnie mocnej zmiany kursów głównych walut. Dolar i euro zachowują się stabilnie, frank nieco drożeje, a funt tanieje.

Po 09.50 kurs euro na rynku Forex wynosił 4,2335 zł. To poziom zbliżony do wczorajszych wskazań. W dłuższym horyzoncie euro jest jednak wyraźnie tańsze niż pod koniec ubiegłego roku (ponad 4,30 na koniec listopada i 4,25 zł na koniec grudnia).

Kurs dolara stabilizuje się w okolicach 3,80 zł. Amerykańska waluta zachowuje także wartość względem euro – kurs EUR/USD kształtuje się od tygodnia na poziomie 1,1125 – 1,1150 USD.

Największą przeceną charakteryzuje się dziś kurs funta brytyjskiego. Notowania waluty Wielkiej Brytanii spadły dziś rano z 4,9375 zł do 4,925 zł. Tym samym funt jest najtańszy od pierwszej połowy listopada 2019 r.

Kliknij, aby przejść do notowań / Bankier.pl

Lustrzanym odbiciem dla taniejącego funta jest dziś drożejący frank. W przededniu piątej rocznicy „frankogeddonu”, helwecka waluta zyskuje 0,2 proc. co przekłada się na wzrost kursu franka do 3,923 zł.

„Złoty otwiera się dziś nieco mocniejszy niż na wczorajszym zamknięciu – w okolicach 4,2330/EUR, czemu sprzyja dalszy spadek globalnej awersji do ryzyka. W okolicach 4,23/EUR widzimy jednak solidny opór dla dalszego umocnienia PLN, oczekując dalszej konsolidacji kursu w przedziale 4,23-4,25/EUR” – napisali w porannym komentarzu analitycy Banku Pekao.

„EUR/USD wciąż pozostaje blisko istotnego z punktu widzenia technicznego poziomu 1,11, ale poniżej 200-dniowej średniej ruchomej (1,1140) i wkrótce może się decydować jego kierunek na najbliższe tygodnie” - wskazali analitycy Santander Bank Polska w komentarzu.

„Rynek opcji walutowych zakłada wyższe prawdopodobieństwo ruchu w górę niż w dół, jednak my uważamy, że EURUSD spadnie w najbliższym czasie do 1,105. Kluczowe mogą okazać się dzisiejsze dane o inflacji w USA” – dodali.

MZ

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (9)

dodaj komentarz
cezary
cosie dzieje, ktos MUSI grac na umocnienie PLN bo nie widze innych mozliwosci wzmocnienia PLN.
johny_kielbasiany
Z Tym funtem to żenada skacze w kolko gora dol co to za wartosc 5zl powinien skakac od 5zl do 6 zl nim sie brexit nie skonczy
rk_rk_rk
para euro/pln miesci sie w granicach wahań długoterminowych. Bardziej interesujaca sytuacja jest na parze eur/chf - kiedy interwencja Szwajcarów?
pikambelus
Jasieńku, jesteś zbyt płytki, aby wyjść powyżej pewnych analiz. Wskaż przełom jakichś lat, gdy PLN się nie umacniał.

No i oprócz paniki i żółtych majtek doszło u ciebie do rozdwojenia jaźni - z jednej strony napieprzasz w obecny rząd, że prowadzi nas na pohybel, a z drugiej okrzyk dzikiej radości, gdy
Jasieńku, jesteś zbyt płytki, aby wyjść powyżej pewnych analiz. Wskaż przełom jakichś lat, gdy PLN się nie umacniał.

No i oprócz paniki i żółtych majtek doszło u ciebie do rozdwojenia jaźni - z jednej strony napieprzasz w obecny rząd, że prowadzi nas na pohybel, a z drugiej okrzyk dzikiej radości, gdy PLN się umocni o grosz. Jeżeli masz jakiekolwiek pojęcie o ekonomii to zdasz sobie sprawę, że rząd prowadzi nas właśnie w kierunku deprecjacji PLN. Nie można z jednej strony ich krytykować za działania, a z drugiej twierdzić, że PLN będzie się umacniał, bo to stoi ze sobą w sprzeczności ;)
jasiek2017
masz "lekkie" rozdwojenie umysłu ? sam sobie dopowiadasz co kto myśli ? wow
Szpitale psychiatryczne są z Ciebie dumne.
jasiek2017
Ostatnio forumowe eksperty od walut zalecały porzucenie złotówek i zakup walut ! Taką wiedzę mają we wszystkim ))))))
andrzejwaskez
A teraz głowa w piasek. Klasyka.
Ps. Z drugiej strony, nie wywołujemy wilka z "Inowrocławia". Wybory się zbliżają, więc znowu zbliżamy się do końca Polski, złotówki, budżetu, szpitali, sądów... i Bóg wie czego jeszcze.
eresan
Nie mów hop zanim się nie przewrócisz.

Wytłumacz dlaczego Twoim zdaniem złotówka się umacnia? Pokaż jakim jesteś ekspertem.
kmierz
Czyli mieli rację - waluty spadają, kupujesz. Inflacja w Eurolandzie okolice 1%, w Stanach powyżej 2%, ale akurat nam bliżej do Euro, i SEPA za darmo. Do tego masz lokatę 1.2 - 1.4% na Euro bez Belki, aktywa w miarę płynne i jesteś do przodu.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki