REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Kukiz: Będę głosował za odrzuceniem senackiego weta ws. "lex TVN"

2021-08-18 06:36
publikacja
2021-08-18 06:36
Kukiz: Będę głosował za odrzuceniem senackiego weta ws. "lex TVN"
Kukiz: Będę głosował za odrzuceniem senackiego weta ws. "lex TVN"
fot. Mateusz Włodarczyk / / FORUM

Będę głosował za odrzuceniem senackiego weta w sprawie lex TVN – deklaruje Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 w wywiadzie opublikowanym w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Gazeta zapytała Pawła Kukiza, czy ustawa o radiofonii i telewizji zostanie przyjęta. "Nie wiem, czy będzie większość do odrzucenia senackiego weta, a i sam prezydent może ją zawetować" – odpowiedział.

"Ja będę głosował zgodnie ze swoimi postulatami z 2015 r. Jednym z tych postulatów była dekoncentracja mediów na intencję przyszłej ich repolonizacji. Dla mnie niedopuszczalne jest, by ponad 49 proc. udziałów mogła posiadać jakaś amerykańska korporacja. Jedną z kluczowych przeszkód przy mojej pomocy dla PiS przy głosowaniu tej ustawy był dla mnie brak zapisów, które uniemożliwią spółkom Skarbu Państwa wykup akcji mediów prywatnych" – dodał.

"Na szczęście została ona usunięta dzięki przyjęciu naszej poprawki wykluczającej taką możliwość i mogłem zagłosować zgodnie z sumieniem za tą ustawą, która nie jest skierowana przeciw wolności w mediach, lecz przeciw kapitałowi spoza EOG" – powiedział.

Pytany, co skłoniło go do zmiany zdania w sprawie głosowania nad przełożeniem obrad Sejmu, odparł, że się pomylił.

"Zawsze podczas głosowań istnieje praktyka, że jest jeden prowadzący głosowania i tym prowadzącym był Jarosław Sachajko. Wcisnął zielony guzik, a ja razem z nim. Nie jestem politycznym samobójcą i nie głosowałbym za przełożeniem obrad Sejmu o blisko miesiąc, dając prezesowi Kaczyńskiemu czas na możliwość prawdziwego kupienia trzech posłów, których PiS-owi brakuje. To osłabiłoby moją pozycję i z moich postulatów wyszłyby nici. Nie potrzebowałby mnie już do niczego. Nie miałbym możliwości wynegocjowania moich ustaw" – powiedział Kukiz.

"W moim interesie – a konkretnie w interesie naszych postulatów, niezmiennych od 2015 r., jest dalsze sprawowanie władzy przez PiS, bo jedynie ten rząd i jego trudna dziś sytuacja daje mi nadzieję na ich uchwalenie" – dodał. (PAP)

oloz/joz/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (72)

dodaj komentarz
zosia3005
To niezwykle ciekawe , Kukiz mówi tak : " Nie jestem politycznym samobójcą i nie głosowałbym za przełożeniem obrad Sejmu o blisko miesiąc, dając prezesowi Kaczyńskiemu czas na możliwość prawdziwego kupienia trzech posłów, których PiS-owi brakuje. " PYTANIE : skoro tak mówi to albo jest to pomówienie To niezwykle ciekawe , Kukiz mówi tak : " Nie jestem politycznym samobójcą i nie głosowałbym za przełożeniem obrad Sejmu o blisko miesiąc, dając prezesowi Kaczyńskiemu czas na możliwość prawdziwego kupienia trzech posłów, których PiS-owi brakuje. " PYTANIE : skoro tak mówi to albo jest to pomówienie albo ma wiedzę , że kupowanie leży w zwyczaju Prezesa Kaczyńskiego ??!
Nawet nie chcę tego rozwijać , bo to bardzo brzydko pachnie ...
jas2
TVN zmieniał kilka razy właściciela i było dobrze. Ale jak zmieni właściciela jeszcze raz, to będzie koniec demokracji.
andrz464
Tak, jeśli trafi w łapy PISu. Jaka będzie propaganda możesz sprawdzić w TVP. Potiomkinowskich wiosek a'la Morawiecki na podwórku rolnika też już sobie nie zobaczysz.
przedsiebiorca30
Jak widzę taki argument to przepraszam przedmówcę, ale czy on wie w ogóle czego dotyczy sprawa, bo mówiąc coś takiego musi nie wiedzieć. Inaczej musiałby sobie wykreślić drugą część określenia swojego gatunku, homo sapiens.
andrz464 odpowiada przedsiebiorca30
Nie nadążasz, więc wytłumaczę prościej. Jas stwierdził ironicznie, że zmiana właściciela na zgodnego z ustawą czyli np. Orlen jest dla sprzeciwiających się temu zamachem na demokrację. Odpisałem, że tak, jeśli trafi w łapy PISu. Co Pis robi z mediami widać na przykładzie TVP. Czy teraz już zrozumiałeś, czy Nie nadążasz, więc wytłumaczę prościej. Jas stwierdził ironicznie, że zmiana właściciela na zgodnego z ustawą czyli np. Orlen jest dla sprzeciwiających się temu zamachem na demokrację. Odpisałem, że tak, jeśli trafi w łapy PISu. Co Pis robi z mediami widać na przykładzie TVP. Czy teraz już zrozumiałeś, czy wytłumaczyć jeszcze prościej?
andrz464
Moderator bankiera ma sympatie wybitnie propisowskie. Wystarczy nieobraźliwa krytyka Kukiza, żeby mój wpis natychmiast znikł. Wpisy o olewaniu moczem opozycji moderatorowi się podobają.
barttek
coś w tym jest, zestawienie słów Kukiz i sznur mi usuwają ;)
pancerowany
Kukiz zaczyna przypominać papier z rolki w ubikacji małego...
jas2
Trzeba być dziwnym człowiekiem, żeby uważać, że to dobrze, jeśli informacje, kulturę i sposób życia narzuca nam obcy kapitał.

Powiązane: Dziennikarze i media

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki