REKLAMA
WEBINAR

Kraków: kilka osiedli bez ogrzewania

2016-01-03 12:49
publikacja
2016-01-03 12:49

Mieszkańcy kilku krakowskich osiedli bez ogrzewania. Nastąpiła awaria sieci ciepłowniczej, najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia rurociągu. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zamknęli już dopływ ciepłej wody do uszkodzonego rurociągu i szukają przyczyny awarii.

fot. Wojciech Matusik / / FORUM

Naprawianie awarii może potrwać do późnych godzin nocnych. W związku z awarią są problemy z dostawą ciepła do bloków na Azorach, Bronowicach i Prądniku Białym - mówi Radiu Kraków Renata Krężel, rzecznik prasowy krakowskiego MPEC. Wyraziła nadzieję, że uda się przywrócić ogrzewanie, zanim budynki zupełnie się wyziębią.

Awaria sieci ciepłowniczej nastąpiła w rejonie skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Stachiewicza. Według Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w efekcie ciepło nie dociera do mieszkań przy 57 ulicach - na Azorach, Widoku, w Łobzowie i w Bronowicach. Zdaniem Powiatowego Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Krakowie, skutki awarii dotknęły od 14 do 17 tys. osób.

- Nie wiemy jeszcze dokładnie, co się stało. Z zalanej komory ciepłowniczej wypompowywana jest obecnie gorąca woda, co pozwoli na określenie przyczyny awarii i czasu jej usunięcia - powiedziała PAP Krężel.

Według służb kryzysowych przerwa w dostawie ciepła może potrwać do późnego wieczora. W Krakowie w niedzielę w południe termometry pokazywały na zewnątrz ponad 10 stop. C mrozu.

IAR/PAP

Źródło:Bankier24
Tematy
Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Im więcej latasz, tym więcej zyskujesz!

Advertisement

Komentarze (15)

dodaj komentarz
~Q-tas
Wina Tuska!

A nie... Czekaj... Wina Szydło!
~spostrzegawczy
Jakby mieli swoje piece i kominki to by nie pomarzli.
~Krakus
Ja palę teraz starymi oponami. Niesamowicie grzeją.
~gość odpowiada ~Krakus
Nie bądź taki dowcipny. Jeśli produkuje się opony i to sporo, zmienia je co jakiś czas, to są one odpadem, i trzeba je w jakiś sposób utylizować. Część zużywa się do produkcji elementów pochłaniających drgania, dźwięki, uderzenia , dodaje do asfaltu, ale część po rozdrobnieniu spala. Jeśli robi się to na skalę przemysłową, z uwzględnieniem Nie bądź taki dowcipny. Jeśli produkuje się opony i to sporo, zmienia je co jakiś czas, to są one odpadem, i trzeba je w jakiś sposób utylizować. Część zużywa się do produkcji elementów pochłaniających drgania, dźwięki, uderzenia , dodaje do asfaltu, ale część po rozdrobnieniu spala. Jeśli robi się to na skalę przemysłową, z uwzględnieniem odpowiednich filtrów, jest to proces naturalny utylizacji. Lepszy niż wyrzucanie na śmietnik czy do lasu.
~Odon
Ja sobie nie wyobrażam co ci biedni mieszkańcy teraz przy -15C przeżywają...dlaczego sieć ciepłownicza jest w tak opłakanym stanie?
~endi
Ale czemu im jeszcze prądu nie wyłączyli ? przecież jest niż demograficzny ...
~bankier_to_juz_dno
Zgwałcono babcię, pobito psa
Przemyt ręczników do RPA
Skradziono cnotę nieletniej Zosi
Mamusia o ratunek prosi...

ech...
~krakowiak
Ja mam na to wywalone. Wstawiłem kozę i ładuje tam co popadnie. Ale cieplutko :)
~ed
U ruskich widziałem kozę wstawioną do UAZ-a. :)

Powiązane: Ogrzewanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki