Kraków: kilka osiedli bez ogrzewania

Mieszkańcy kilku krakowskich osiedli bez ogrzewania. Nastąpiła awaria sieci ciepłowniczej, najprawdopodobniej doszło do rozszczelnienia rurociągu. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej zamknęli już dopływ ciepłej wody do uszkodzonego rurociągu i szukają przyczyny awarii.

(fot. Wojciech Matusik / FORUM)

Naprawianie awarii może potrwać do późnych godzin nocnych. W związku z awarią są problemy z dostawą ciepła do bloków na Azorach, Bronowicach i Prądniku Białym - mówi Radiu Kraków Renata Krężel, rzecznik prasowy krakowskiego MPEC. Wyraziła nadzieję, że uda się przywrócić ogrzewanie, zanim budynki zupełnie się wyziębią.

Awaria sieci ciepłowniczej nastąpiła w rejonie skrzyżowania ulic Radzikowskiego i Stachiewicza. Według Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w efekcie ciepło nie dociera do mieszkań przy 57 ulicach - na Azorach, Widoku, w Łobzowie i w Bronowicach. Zdaniem Powiatowego Centrum Zarządzanie Kryzysowego w Krakowie, skutki awarii dotknęły od 14 do 17 tys. osób.

- Nie wiemy jeszcze dokładnie, co się stało. Z zalanej komory ciepłowniczej wypompowywana jest obecnie gorąca woda, co pozwoli na określenie przyczyny awarii i czasu jej usunięcia - powiedziała PAP Krężel.

Według służb kryzysowych przerwa w dostawie ciepła może potrwać do późnego wieczora. W Krakowie w niedzielę w południe termometry pokazywały na zewnątrz ponad 10 stop. C mrozu.

IAR/PAP

Źródło: Bankier24

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 1 ~Q-tas

Wina Tuska!

A nie... Czekaj... Wina Szydło!

! Odpowiedz
0 3 ~spostrzegawczy

Jakby mieli swoje piece i kominki to by nie pomarzli.

! Odpowiedz
1 4 ~Krakus

Ja palę teraz starymi oponami. Niesamowicie grzeją.

! Odpowiedz
0 1 ~gość odpowiada ~Krakus

Nie bądź taki dowcipny. Jeśli produkuje się opony i to sporo, zmienia je co jakiś czas, to są one odpadem, i trzeba je w jakiś sposób utylizować. Część zużywa się do produkcji elementów pochłaniających drgania, dźwięki, uderzenia , dodaje do asfaltu, ale część po rozdrobnieniu spala. Jeśli robi się to na skalę przemysłową, z uwzględnieniem odpowiednich filtrów, jest to proces naturalny utylizacji. Lepszy niż wyrzucanie na śmietnik czy do lasu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Odon

Ja sobie nie wyobrażam co ci biedni mieszkańcy teraz przy -15C przeżywają...dlaczego sieć ciepłownicza jest w tak opłakanym stanie?

! Odpowiedz
1 2 ~endi

Ale czemu im jeszcze prądu nie wyłączyli ? przecież jest niż demograficzny ...

! Odpowiedz
2 5 ~bankier_to_juz_dno

Zgwałcono babcię, pobito psa
Przemyt ręczników do RPA
Skradziono cnotę nieletniej Zosi
Mamusia o ratunek prosi...

ech...

! Odpowiedz
0 9 ~krakowiak

Ja mam na to wywalone. Wstawiłem kozę i ładuje tam co popadnie. Ale cieplutko :)

! Odpowiedz
0 1 ~ed

U ruskich widziałem kozę wstawioną do UAZ-a. :)

! Odpowiedz
4 0 ~Wild

Zemsta za prezydenta ;)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne