REKLAMA

Korporacja KGL zwiększy zatrudnienie w produkcji o 5 proc.

2020-05-14 14:42
publikacja
2020-05-14 14:42
fot. Robert Gardziński / FORUM

Zarząd Korporacji KGL zdecydował o zwiększeniu planowanego na 2020 rok zatrudnienia w produkcji. Łącznie, w zakładach w Klaudynie oraz w Rzakcie, liczba pracowników produkcyjnych wzrośnie o 5 proc.

Spółka poinformowała, że planuje zakończyć procesy rekrutacji nowych pracowników do 30 czerwca, a decyzja o zwiększeniu zatrudnienia podyktowana jest utrzymującym się zapotrzebowaniem na produkty spółki oraz wcześniejszym zakupem nowych maszyn, wymagających obsady produkcyjnej.

Z raportu rocznego Korporacji KGL za 2019 r. wynika, że we wszystkich spółkach grupy zatrudnionych było 401 pracowników produkcyjnych.

KGL podała, że z informacji otrzymanych od dostawców wynika, że sytuacja w Azji oraz we Włoszech, skąd importuje część wykorzystywanego w procesie produkcji (oraz dystrybuowanego) materiału, poprawiła się, w związku z czym ocenia, że zagrożenie dla spółki w tym obszarze jest minimalne.

Dodano, że zachowana została ciągłość produkcji oraz zwiększona – pomimo skróconego czasu pracy - ilość wyprodukowanych opakowań.

Korporacja KGL jest dostawcą granulatów polimerów termoplastycznych oraz producentem opakowań spożywczych z tworzyw sztucznych i narzędzi produkcyjnych (form) na maszyny termoformujące i wtryskarki. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki