REKLAMA

Konkurent TikToka? Student z USA stworzył aplikację mogącą zastąpić chińską platformę

2023-03-26 05:31
publikacja
2023-03-26 05:31

Student Uniwersytetu Stanford Ian Gunther i jego partnerzy ogłosili utworzenie aplikacji, która ich zdaniem mogłaby zastąpić słuchaczom college'u TikTok.

Konkurent TikToka? Student z USA stworzył aplikację mogącą zastąpić chińską platformę
Konkurent TikToka? Student z USA stworzył aplikację mogącą zastąpić chińską platformę
fot. DavideAngelini / / Shutterstock

Jak podkreśla agencja prasowa UPI Gunther, gimnastyk z Stanford i komentator mediów społecznościowych opracowywał aplikację "Collyge" przez dwa lata we współpracy z platformą technologiczną Connyct Inc.

„Dane z aplikacji Collyge są szyfrowane i przechowywane na w amerykańskich serwerach. (…) Wrażliwe dane użytkowników nie są przechowywane, a obserwować można tylko informacje publiczne” – poinformował Connyct.

W opinii Gunthera Collyge tworzy dla studentów środowisko pozwalające się socjalizować w bezpieczny sposób z zachowaniem prywatności. Umożliwia korzystanie z krótkich form wideo jak TikTok.

"Kluczowe funkcje Collyge zostały zaprojektowane specjalnie dla studentów, jednocześnie chroniąc użytkowników przed ciekawskimi spojrzeniami. Co najważniejsze, nie czerpie zysków z danych użytkowników Collyge; utrzymuje je w tajemnicy" – dodał Gunther.

Dyrektor generalny Connyct, Warren Cohn, zwrócił uwagę, że ponieważ TikTok jest zakazany na terenie uczelni, nowa aplikacja ma szanę zastąpić TikToka. Uzasadniał, że jest bezpieczna w użyciu i zaprojektowana w USA.

Tymczasem, jak argumentował w czwartek na Kapitolu szef TikToka Shou Zi Chew, ponad 150 mln Amerykanów „kocha aplikację TikToka i wie, że ma obowiązek ich chronić".

Ustawodawcy nie byli pod wrażeniem tych deklaracji. Nie dowierzali, że TikTok planuje oddzielić swoje amerykańskie informacje od pozostałych.

"Wciąż sądzę, że komunistyczny rząd w Pekinie będzie kontrolował i miał możliwość wpływania na to, co robicie" – stwierdził cytowany przez UPI demokratyczny kongresmen Frank Pallone.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski 

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (4)

dodaj komentarz
ulryk-von-bomba
Chińczycy nie pozwalają innym państwom szpiegować swoich (no google, no Facebook, no Twitter), to dlaczego USA miałyby oddawać dane swoich obywateli państwu z którym jest na krawędzi wojny.
intisol
Brawo! TikTok to czyste ryzyko. Im szybciej zamienią go na swoją własną aplikację, tym lepiej.

Powiązane: Media społecznościowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki