REKLAMA

Kongresmen Demokratów: Powinniśmy nałożyć sankcje na NS2 i zwiększyć pomoc dla Ukrainy

2022-01-25 06:55
publikacja
2022-01-25 06:55
Kongresmen Demokratów: Powinniśmy nałożyć sankcje na NS2 i zwiększyć pomoc dla Ukrainy
Kongresmen Demokratów: Powinniśmy nałożyć sankcje na NS2 i zwiększyć pomoc dla Ukrainy
fot. Tupungato / / Shutterstock

Ogłaszając stan podwyższonej gotowości dla żołnierzy USA, administracja pokazała, że poważnie traktuje obecny kryzys. Uważam jednak, że powinniśmy nałożyć sankcje na Nord Stream 2 i zwiększyć pomoc wojskową dla Ukrainy - powiedział PAP kongresmen Demokratów Mike Quigley.

Quigley, który jest członkiem zespołów parlamentarnych ds. Ukrainy i Polski odniósł się w ten sposób do poniedziałkowej decyzji Pentagonu o postawieniu 8,5 tys. żołnierzy w USA w stan podwyższonej gotowości, by w razie potrzeby byli w stanie szybciej przybyć do Europy w ramach Sił Odpowiedzi NATO. Pentagon zasugerował też, że zamierza wysłać dodatkowe siły do państw wschodniej flanki NATO.

"To miało jasno okazać wsparcie dla Ukrainy i naszych sojuszników NATO. Co kluczowe, to też kolejny sposób, by zademonstrować Kremlowi, jak bardzo poważnie Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy biorą pod uwagę tę sytuację" - powiedział kongresmen reprezentujący Chicago. "To absolutnie prawidłowy krok administracji w tej fazie napięć" - dodał.

Quigley zaznaczył jednocześnie, że administracja Joe Bidena powinna powziąć dodatkowe kroki, w tym nałożenie dodatkowych sankcji przeciwko gazociągowi Nord Stream 2.

"Nadal uważam, że poza wspieraniem NATO powinniśmy być gotowi powziąć każde konieczne działanie, by odwieść Rosję od inwazji na Ukrainę, w tym nakładając sankcje na gazociąg Nord Stream 2 i dostarczając większą pomoc obronną dla Ukrainy" - mówi PAP polityk.

W niedawnym liście do prezydenta Bidena Quigley wraz z proukraińskimi politykami z obydwu partii wezwał administrację, by niezwłocznie dostarczyła Kijowowi m.in. drony i pociski przeciwokrętowe. Jak dotąd w ramach najnowszego pakietu pomocy wojskowej Ukraina otrzymała m.in. amunicję, zestawy przeciwpancerne Javelin i przenośne zestawy przeciwlotnicze Stinger.

Projekt dodatkowych sankcji na operatora gazociągu Nord Stream 2 został odrzucony w styczniu w Senacie za sprawą głosu większości senatorów Demokratów. Obecnie w izbie tej trwają negocjacje dotyczące szerokiego pakietu dotkliwych sankcji gospodarczych - w tym tych przeciwko NS2 - nazwanego "matką wszystkich sankcji". Większość Demokratów chce jednak, by restrykcje zostały nałożone tylko w przypadku wznowienia agresji Rosji przeciwko Ukrainie, by nie tracić "czynnika odstraszania", podczas gdy większość Republikanów stoi na stanowisku, że przynajmniej część sankcji powinna zostać nałożona już teraz, by zakomunikować Kremlowi stanowczość.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

osk/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (8)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ukraińcy nigdy nie powinni się dać tak wymanewrować - prowokacja CIA na Majdanie jak dotychczas kosztuje ich dość sporo.

demeryt_69
Podobno główny aktor z tamtych dni, Arsenij Jaceniuk, żyje w Izraelu :)

fakty
Czy Exxon, Texaco i BP (które ma 20 % udziałów w Rosnieft) wycofało już swoje inwestycje z Rosji, bo nie widzę takiej informacji na ich stronach ? Czy może sankcje są dla takich krajów jak Polska, której do Rosji nie można sprzedać nawet jabłka ?
darius19
uderz w stol - a nozyce sie odezwa. Na razie tylko jeden z chlopakow z trollowni Putina "demeryt_69". Zachod US/UE - be, Rosja/Bialorus (kraje bandyckie) - cacy. Metody klasyczne - bolszewickie. Gdzie reszta chlopakow?
demeryt_69
Kolo, stajesz się nudny wklejając to na aż tyłu wątkach - żałosne!

darius19 odpowiada demeryt_69
a ty publikujac prorosyjskie (oczywisty troll) balamutne komentarze na wszystkich forach. W Sojuzie juz bys siedzial na Syberii, tu (na zgnilym upadajacym Zachodzie) mozesz bez przeszkod zarabiac u cara, publikujac propagande w WOLNYCH mediach
demeryt_69
Na czym polega "stan podwyższonej gotowości dla żołnierzy USA" ??

Powiązane: Inwazja Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki