REKLAMA

Konferencja w Polskim Radiu dot. zapowiedzi likwidacji abonamentu

2007-11-18 09:42
publikacja
2007-11-18 09:42
W siedzibie Polskiego Radia w Warszawie odbędzie się jutro konferencja pod tytułem "Sytuacja radia publicznego wobec zapowiedzi likwidacji abonamentu RTV". Spotkanie rozpocznie się o godz.11.00. Będzie je transmitował Program Pierwszy Polskiego Radia.

Obecnie tylko około 40 procent prywatnych użytkowników płaci abonament radiowo-telewizyjny. Jeszcze gorsza jest sytuacja wśród firm, z których płaci zaledwie 3 procent. Wpływy z abonamentu z roku na rok są coraz mniejsze. W ubiegłym roku wyniosły ponad 888 mln zł.

Likwidację abonamentu radiowo-telewizyjnego Platforma Obywatelska zapowiedziała już podczas kampanii wyborczej. Po wygraniu wyborów parlamentarnych chce zrealizować ten pomysł. Politycy Platformy twierdzą, że abonament to kolejny, nieuzasadniony podatek.

Według ekspertów, bez pieniędzy z abonamentu radio publiczne nie utrzyma się na rynku. Szczególnie zagrożone będą wtedy rozgłośnie regionalne. Polskie Radio aż w 73 proc. utrzymuje się z abonamentu, a tylko w 27 proc. z reklam.

Opłata za radio wynosi teraz 5 złotych 30 groszy miesięcznie, a abonament telewizyjny 17 złotych. Z opłaty zwolnione są osoby starsze, które ukończyły 75 lat, inwalidzi pierwszej grupy, kombatanci oraz osoby o trwałej niezdolności do pracy.

 
Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~kapo
wygrywa plyte,ksiazke itp a dzwoni tysiace naiwnych a oni losuja
~kapo
naliczylem 28 konkursow w radio dziennie zarabiaja ladnie na telefonach SMS
naciagaja ludzi a jeden tylko wygraga a reszta kasy na konto radia miliony to sa
abonament nieplacic
tomaro6
a myślisz poważnie,że ktoś te konkursy wygrywa ??
~Tadeusz
Jeśli zniesiesz abonament to za co zapłacisz czrnemu klerowi za klakierowanie a pasozyty bez kasy ani rusz ! A moze to dobre ? Ale to poszukaja pasozyty innego rozwiazania !
~Martin
Jest zasanicza róznica między abonamentem dobrowolnie płaconym a characzem wymuszonym pod groźbą kary zwanym powszechnie "abonamentem rtv"! Ten pierwszy powinien jak najbardziej funkcjonować jeśli podpiszesz umowę z rozgłośnią na jego funkjonowanie. Ten drugi natomiast powinien być dawno wyeliminowany nie tylko Jest zasanicza róznica między abonamentem dobrowolnie płaconym a characzem wymuszonym pod groźbą kary zwanym powszechnie "abonamentem rtv"! Ten pierwszy powinien jak najbardziej funkcjonować jeśli podpiszesz umowę z rozgłośnią na jego funkjonowanie. Ten drugi natomiast powinien być dawno wyeliminowany nie tylko jako niekonstytucyjny podatek od propagandy ale jako pozostałość przestępczych żądów totalitarnych!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki