REKLAMA

Kolejny strajk Lufthansy pod koniec tygodnia

2019-11-04 18:09
publikacja
2019-11-04 18:09

Związek zawodowy personelu kabinowego niemieckich linii lotniczych Lufthansa wezwał do 48-godzinnego strajku, który miałby rozpocząć się o północy ze środy na czwartek - poinformowało w poniedziałek kierownictwo związku UFO.

/ fot. Michael Dalder / Reuters

W komunikacie UFO oświadczyło, że kolejna akcja strajkowa to efekt "uporczywej odmowy władz Lufthansy do udziału w negocjacjach" na temat warunków finansowych dla personelu oraz poprawy warunków pracy. Związek domaga się m.in. podwyżek wynagrodzeń i podniesienia emerytur.

UFO zakomunikowało, że strajk "będzie dotyczył wszystkich lotów" z niemieckich lotnisk.

Poprzednia akcja strajkowa miała miejsce 20 października. Z powodu strajku ostrzegawczego odwołano wówczas ok. 100 lotów, obsługiwanych przez spółki zależne od Lufthansy - Eurowings, Germanwings, Lufthansę CityLine i SunExpress. W większości były to kursy krajowe; pasażerom, którzy ucierpieli z powodu strajku, wręczono bezpłatne bony na pociąg.

Lufthansa nie uznaje obecnego zarządu UFO z powodu wewnętrznych sporów w tej organizacji i chce w sądzie dowieść, że obecnie związek ten nie jest w stanie zawierać wiążących prawnie zbiorowych układów pracy. Ze względu na to, że zdaniem Lufthansy obecne kierownictwo UFO nie może występować jako rzecznik zrzeszonych w związku pracowników, przewoźnik uznaje strajki za nielegalne.

zm/ akl/ arch/

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki