REKLAMA

Kolejny dziwny raport Bumechu

2017-04-21 12:47
publikacja
2017-04-21 12:47
Kolejny dziwny raport Bumechu
Kolejny dziwny raport Bumechu
fot. thinkstock / / Bankier.pl

Bumech przesłał dziś na rynek komunikat o sprzedaży przez jednego z akcjonariuszy papierów spółki, które spowodowało spadek jego udziału poniżej progu 5%. Procedura wydawałoby się standardowa, transakcja miała jednak miejsce w styczniu, a więc ponad trzy miesiące temu.

Bumech informuje w raporcie, że 18 stycznia 2017 roku w wyniku transakcji sprzedaży na rynku regulowanym GPW 219 900 sztuk akcji Bumech Pan Jarosław Chodacki zmniejszył swoje zaangażowanie w spółkę z 5,3% do 4,95%. Warto dodać, że zgodnie z obowiązkami informacyjnymi panującymi na GPW, wymagane jest informowanie o zmniejszeniu udziału inwestora poniżej 5%.

Problem polega jednak na tym, że od transakcji minęły aż trzy miesiące. Raport spółki nie daje jasnej odpowiedzi na temat tego, kto zawinił. Bumech deklaruje, że otrzymał pismo dzisiaj, jednocześnie pisząc, że było ono datowane na 20 stycznia. Sprawa jest tym bardziej pikantna, że wokół raportów Bumechu od miesiąca trwa prawdziwa giełdowa burza.

Przypomnijmy, na kursie spółki doszło pod koniec marca do gwałtownego rajdu. Jego przyczyną była informacja o zaangażowaniu w spółkę dużego inwestora z Chin. KNF ustaliła jednak, że inwestora z Chin nigdy nie było, pismo było sfałszowane, a ktoś mógł całą manipulację zaplanować po to, by na papierach Bumechu zarobić. A warto dodać, że spółka podrożała blisko dwukrotnie po doniesieniach KNF-u i odblokowaniu notowań kurs spadł jednak do poziomu sprzed "chińskiej informacji".

KNF jednocześnie zadeklarowała dalsze badanie sprawy i m.in. weryfikację prawidłowości wykonywania przez Bumech obowiązków informacyjnych. W kontekście kontroli takie nagłe "odnalezienie" się dokumentu może - choć nie musi - nabierać nowego znaczenia. Warto także dodać, że zejście poniżej progu 5% zwalnia inwestora chcącego dalej sprzedawać akcje z kolejnych obowiązków informacyjnych. 

Póki co w całej sprawie pewne jest jedno - Bumech przesyła na rynek kolejny zastanawiający i budzący podejrzenia raport bieżący. A przecież nawet bez tego skala afery, która wybuchła wokół spółki pod koniec marca, jest znacząca. Na wszystkim cierpią m.in. akcjonariusze mniejszościowi, o których ciężkim położeniu pisaliśmy tutaj.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (17)

dodaj komentarz
~kk
Sutkowski ty ku... skończysz jak Krauze. Na twój grób będą sik...
~bebe
No to już wiadomo kto sprzedawał na podbitce pod lipne info!
~bandit
nasza giełda to nie jest inwestowanie, ale walenie frajerów i strzyżenie baranów.
porozumieniebumech
http://www.bankier.pl/forum/temat_porozumienie-akcjonariuszy,24335077.html
~farcry
Na naszym rynku już nie ma inwestycji tylko są "NUMERY".
Od numerów są macherzy i sprzedajna banda pracowników wyższego szczebla bez kręgosłupa.
Prawdziwe inwestycje są na dojrzałych rynkach.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Kierowca
A wszystkie zasądzone kary wrzucić do zysku netto firmy oj uzbiera się tego
~sDred
Panu Chodackiemu należy się max zakres czyli 1 mln zł !!!
~miś
nie jestem ani za ani przeciw. jestem tu dla hejtu. lubię zadymy. liczą się złe emocje

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki