REKLAMA
WEBINAR

Kolejne podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF

2023-05-25 13:02
publikacja
2023-05-25 13:02

Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę ostrzeżeń publicznych cztery nowe podmioty: Cream sp. z o.o., Canapharm P.S.A., Autoken P.S.A. oraz Arbitrage Dividend Fund sp. z o.o.- poinformowała w czwartek Komisja.

Kolejne podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
Kolejne podmioty na liście ostrzeżeń publicznych KNF
fot. Marcin Smolinski / / Shutterstock

Jak wskazano, Cream sp. z o.o. to podmiot prowadzący działalność za pośrednictwem platformy www.croowdfund.pl.

Poinformowano, że zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 1 oraz pkt 6 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) zostały skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Jeśli chodzi o Canapharm P.S.A., zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 99 ust. 1 pkt 3 ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dokonanie oferty publicznej papierów wartościowych bez wymaganego ustawą zatwierdzonego przez KNF prospektu emisyjnego/memorandum informacyjnego/dokumentu informacyjnego lub dokonanie emisji obligacji bez zachowania ustawowych warunków) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

W przypadku Autoken P.S.A., powiadomienie popełnienia przestępstwa z art. 287 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności bez wymaganego zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zgodnie z komunikatem, odnośnie Arbitrage Dividend Fund sp. z o.o. zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 287 ust. 2 w zw. z ust. 1 ustawy o funduszach inwestycyjnych (prowadzenie działalności bez wymaganego zezwolenia) zostało skierowane przez Urząd KNF do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których Komisja zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Pełna lista ostrzeżeń publicznych KNF dostępna jest tutaj. (PAP)

ra/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
zoomek
ZUS - meeega piramida finansowa.
KNF to powinien ostrzegać przed wpłacaniem pieniędzy do banku bo status tych środków zmienia się na: własność banku. Macie tylko roszczenie!
To nie żart tylko SN z roku 2016.
2 minuty
https://www.bitchute.com/video/vTbuc2b24Kdv/
simonsoft8
KNF ostrzega post fakt, jak jest źle w KNF
forfun
a NBP i rząd kiedy się tam w końcu znajdą ?
rozmaren
Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Ale oszustom na rękę jest utrzymywanie ludzi w finansowej ciemnocie. Władzy i bankierom też. Łatwiej się ciemnymi steruje, a oszustom Państwo powinno ścigać przestępców i chronić obywatela, ale gdy nasza wiedza finansowa jest mała, a naiwność duża, wtedy szukamy szybkich i łatwych sposobów na zrobienie pieniędzy. Takich nie ma. Ale oszustom na rękę jest utrzymywanie ludzi w finansowej ciemnocie. Władzy i bankierom też. Łatwiej się ciemnymi steruje, a oszustom okrada. Czytaliście ksiązke pt. Emerytura nie jest Ci potrzebna? Można się dowiedzieć jak unikać naciągaczy, oszustów, piramid, pułapek zadłużenia, jak zarządzać pieniędzmi, uniezależnić się finansowo, zbudować majątek przez inwestycje w nieruchomości, mieć co miesiąc dochody. Jest też o inwestowaniu – realnych sposobach na skuteczne budowanie majątku w Polsce, a nie szybkie i łatwe, na które łapią się naiwni. Dzięki niej ludzie też ustrzegą się niejednej pułapki typu AmberGold, SKOKI, Getback czy kredyt frankowy.
prawnuk
Serio zrobić MBA u Czarneckich i wpada 800.000 zł na rok

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki