Kilkanaście banków zapowiedziało przerwy techniczne. Uważaj w ten weekend

Weekend będzie ciężki dla klientów banków. Kilkanaście marek bankowych zaplanowało przerwy, które poskutkują m.in. wyłączonymi serwisami bankowości internetowej i mobilnej, a nawet problemami z realizacją płatności kartami.

(fot. lucadp / YAY Foto)

Wśród banków, które zapowiedziały ograniczenia w funkcjonowaniu swoich usług, znalazły się: Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank Pocztowy i Envelo Bank, BOŚ Bank, Credit Agricole Bank Polska, Deutsche bank, Getin Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Raiffeisen Polbank i Volkswagen Bank.

Alior Bank

Alior Bank wyłączy w ten weekend system maklerski. Aplikacja nie będzie dostępna w wyniku prac serwisowych od piątku 22 czerwca od godz. 22:00 do godz. 20:00 w niedzielę 24 czerwca 2018 roku.

Bank BGŻ BNP Paribas

Jeszcze dziś rozpocznie się także przerwa techniczna w Banku BGŻ BNP Paribas. Utrudnienia zaczną się o godz. 22:00 w piątek 22 czerwca i potrwają do godz. 12:00 w niedzielę 24 czerwca 2018 roku. W tym czasie nie będzie można korzystać z bankowości internetowej i mobilnej Banku BGŻ BNP Paribas.

W tym okresie nie będą również obsługiwane zapytania o saldo przy użyciu karty w bankomatach. Weryfikacja karty w trakcie dodawania jej do aplikacji Apple Pay oraz Google Pay będzie możliwa za pośrednictwem infolinii banku.

Bank Pocztowy i Envelo Bank

Klienci Banku Pocztowego i jego marki internetowej Envelo Banku muszą zaplanować najbliższe transakcje z uwagą. Od godz. 18:00 w sobotę 23 czerwca do godz. 18:00 w niedzielę 24 czerwca wyłączona będzie bankowość internetowa banku.

Dodatkowo w niedzielę 24 czerwca w godzinach: 7:00-13:00 nie będzie możliwości dokonywania transakcji z 3D-Secure. Nie będzie także możliwości skorzystania z wniosków kontaktowych i produktowych na stronie www.pocztowy.pl, a infolinia będzie dostępna tylko w trybie informacyjnym. 

BOŚ Bank

W Banku Ochrony Środowiska wyłączona zostanie bankowość internetowa BOŚBank24 oraz serwisy Twoje e-Konto i usługa TeleBOŚ. Ograniczona zostanie także działalność infolinii. Przerwa serwisowa rozpocznie się dziś o godz. 22:00 (piątek 22 czerwca) i potrwa do godz. 14:00 w sobotę 23 czerwca.

Credit Agricole Bank Polska

Credit Agricole Bank Polska wyłączy w weekend serwisy bankowości internetowej i mobilnej, automatyczny serwis telefoniczny IVR oraz płatności internetowe Przelew Online. Wspomniane usługi będą niedostępne od godz. 22:00 w sobotę 23 czerwca do godz. 12:00 w niedzielę 24 czerwca.

Nie będzie możliwe również otrzymywanie powiadomień SMS o wykonanej transakcji kartą czy odpowiedzi na wysłane zapytanie o saldo. Serwis telefoniczny CA24 będzie dostępny wyłącznie w zakresie zastrzegania kart - poza zastrzeżeniem karty, nie będzie możliwe wykonanie żadnej innej operacji w tym serwisie.

Deutsche Bank

W związku z prowadzonymi pracami serwisowymi, systemy db easyNET i powerNET Deutsche Banku, a także szybkie płatności internetowe, będą niedostępne od północy w nocy z soboty 23 czerwca na niedzielę 24 czerwca do godz. 11:00 w niedzielę.

Getin Bank

W związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi wyłączona zostanie bankowość mobilna i internetowa Getin Banku. Prace rozpoczną się o godz. 23:30 w piątek 22 czerwca i zakończą o godz. 8:00 w sobotę 23 czerwca 2018 r.

Idea Bank

W związku z pracami modernizacyjnymi dostęp do bankowości internetowej stracą także klienci Idea Banku i serwisu Idea Cloud. Oba systemy zostaną wyłączone w piątek 22 czerwca o godz. 20:00 i zostaną przywrócone w sobotę 23 czerwca o godz. 8:00.

ING Bank Śląski

Na kilka godzin zostanie wyłączony system ING Banku Śląskiego. Przerwę zaplanowano na noc z niedzieli 24 czerwca na poniedziałek 25 czerwca od północy do godz. 5:30.

W związku z pracami wystąpią utrudnienia w zakresie korzystania z:

  • wpłatomatów ING oraz sieci Planet Cash,
  • aplikacji na telefon Moje ING Mobile,
  • płatności BLIK,
  • systemu ING Business oraz jego wersji mobilnej,
  • systemu ING CardsOnLine,
  • systemu rozliczeń płatności natychmiastowych Express Elixir.

Dodatkowo od godz. 7:00 do godz. 17:00 w sobotę 23 czerwca wyłączony zostanie moduł Makler w systemie bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Mobile.

Raiffeisen Polbank

System maklerski będzie również niedostępny w Raiffeisen Polbanku. Zostanie on wyłączony w piątek 22 czerwca o godz. 22:00, a jego działanie zostanie przywrócone w sobotę 23 czerwca o godz. 2:00.

Volkswagen Bank

Klienci biznesowi Volkswagen Banku muszą liczyć się z pracami technicznymi, które rozpoczną się w sobotę 23 czerwca o godz. 16:00 i zakończą w niedzielę 24 czerwca o godz. 12:00. W związku z tym w dostęp do rachunków przez internet i telefon może być utrudniony, a także mogą wystąpić problemy w realizacji transakcji przy użyciu kart Visa Volkswagen Bank.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 6 niepelnosprawny_org

to juz moze zamknijcie banki na weekend?

! Odpowiedz
0 5 niepelnosprawny_org

albo ktos was zamieni? na weekend...

! Odpowiedz