REKLAMA

Kęty podtrzymują zakładany na ten rok poziom inwestycji

2020-10-22 13:48
publikacja
2020-10-22 13:48
Grupa Kęty

Grupa Kęty dostrzega ryzyko przesunięcia części płatności na przyszły rok, ale podtrzymuje zakładany w zaktualizowanej prognozie poziom ok. 170 mln zł inwestycji w 2020 r. Wydatki na inwestycje mogą wzrosnąć w czwartym kwartale - wynika z wypowiedzi przedstawicieli zarządu podczas czwartkowej telekonferencji.

"Tegoroczny poziom inwestycji - 170 mln zł oznacza, że trzeba by wydać ponad 70 mln zł w czwartym kwartale. Jest to pewne ryzyko, ale na chwilę obecną uważamy, że jest to jeszcze możliwe. Jeśli chodzi o nakłady to uważamy, że ten poziom jest właściwy, być może jakieś płatności przesuną się na przyszły rok, więc być może będzie to kilka, kilkanaście milionów poniżej, ale na chwilę obecną utrzymujemy tę prognozę" - powiedział dyrektor finansowy Rafał Warpechowski.

Dodał, że w marcu grupa wdrożyła program optymalizacji wydatków inwestycyjnych w związku z ryzykiem pandemii - stąd niższe wydatki w dotychczasowych miesiącach roku, ale w czwartym kwartale można spodziewać się wyższych wydatków.

"Wracamy powoli do inwestycji, które mieliśmy zaplanowane w budżecie 2020 r. – mówię szczególnie o hali w Opolu. (...) Jesteśmy obłożeni, pracujemy na pełnych mocach - mamy wykorzystane powierzchnie magazynowe i produkcyjne, przystąpiliśmy +z kopyta+ do budowy tej hali po to, żeby zwiększyć możliwości operacyjne" - powiedział prezes Dariusz Mańko.

Członek zarządu Tomasz Grela dodał, że opóźnienia związane z inwestycjami spowodowane były niepewnością na rynkach, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem oddanie magazynu w Opolu powinno nastąpić w czerwcu i zarząd spodziewa się, że poprawi to obsługę logistyczną grupy.

Z prezentacji grupy wynika, że po trzech kwartałach na inwestycje przeznaczono 96 mln zł, czyli 56 proc. prognozy na 2020 r.

W zaktualizowanej w sierpniu prognozie wyników na 2020 r. Kęty podały, że szacowany na ten rok poziom wydatków inwestycyjnych wynosi ok. 173 mln zł, czyli będzie niższy o 19 proc. w porównaniu do założeń opublikowanej w lutym br. prognozy.

Jak wówczas podano, zmniejszenie wydatków inwestycyjnych wynika głównie z przesunięć terminów rozpoczęcia realizacji części projektów inwestycyjnych. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki