REKLAMA

Kaczyński: Musimy umieć zwyciężać w wyborach. Droga jest trudniejsza niż zwykle

2022-03-27 14:37
publikacja
2022-03-27 14:37
Kaczyński: Musimy umieć zwyciężać w wyborach. Droga jest trudniejsza niż zwykle
Kaczyński: Musimy umieć zwyciężać w wyborach. Droga jest trudniejsza niż zwykle
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Musimy umieć zwyciężać w wyborach; do tego potrzebna jest jedność naszego obozu - mówił w niedzielę szef PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński. Droga przed nami jest jeszcze trudniejsza niż zwykle, ale my jesteśmy od zadań trudnych i udowodniliśmy, że potrafimy je realizować - podkreślił.

Szef PiS, który zabrał głos na I Zjeździe Krajowego Stowarzyszenia OdNowa, w swoim przemówieniu nawiązał m.in. do Polskiego Ładu. Jak ocenił, początki tego projektu były "niezbyt szczęśliwe", ale to nie znaczy, że jego istota jest zła. "Dziś mamy już zaplanowane i przygotowane poważne zmiany bardzo korzystne dla społeczeństwa, bardzo korzystne dla wszystkich lub prawie wszystkich grup społecznych" - mówił.

"Chcemy, żeby Polska rosła - mimo trudnych czasów - pod każdym względem. I to jest istota naszego programu" - podkreślił prezes PiS. Jak dodał, możliwe, że program będzie musiał podlegać korektom, bo "trudne czasy to czasy różnych niespodziewanych zmian", ale "kierunek został już wyznaczony".

Jak zaznaczył, aby ten kierunek był nie tylko "pewną ideą, ale praktyką polityczną", "musimy umieć zwyciężać w wyborach". "Musimy umieć przekonywać społeczeństwo i do tego potrzebna jest ta jedność w głębszym tego słowa znaczeniu, czyli jedność naszego obozu. Różnimy się niekiedy w różnych sprawach, ale musimy o tych różnicach rozmawiać spokojnie i nie czynić z nich przedmiotu rożnego rodzaju (...) zewnętrznych rozważań" - dodał.

"Tylko wtedy będziemy mogli dojść do tego momentu, który przed nami - bo przecież nie mamy zamiaru zawieszać demokracji - czyli do wyborów. I wyjść z tych wyborów zwycięsko" - stwierdził wicepremier.

Jak ocenił, droga, która jest przed jego obozem, zawsze była trudna, ale dzisiaj jest jeszcze trudniejsza. "Ale my jesteśmy od zadań trudnych i jak sadzę, potrafiliśmy udowodnić, że umiemy je realizować" - powiedział Kaczyński.

Kaczyński: Ukraina musi zwyciężyć, musi się obronić

Prezes PiS wskazał, że zjazd odbywa się w szczególnym czasie, który będzie miał znaczenie epokowe. "Przed nami, mówił wczoraj o tym prezydent Stanów Zjednoczonych długa walka, walka nie obliczona na tygodnie, czy miesiące, ale lata. To zapowiedź do tego, co już kiedyś było. (…) Tamta wieloletnia walka ze Związkiem Sowieckim, z tzw. obozem komunistycznym - ale w gruncie rzeczy ten obóz to był Związek Sowiecki i podległe mu państwa - zakończyła się zwycięstwem i ta obecna też musi zakończyć się zwycięstwem" – stwierdził.

Podkreślał, że będzie to walka trudna, wymagająca poświęceń i przebudowy społecznej świadomości. "Bez tego nie mamy szans na zrealizowanie naszych planów, choćby tych obronnych (…) , nie mamy szans na to, by odnieść ostateczny sukces” – ocenił.

Kaczyński stwierdził, że sukces przyjedzie, ale nie będzie łatwo. Akcentował, że ogromnie ważny jest aspekt ekonomiczny i militarny. "Nie chcemy, by Ukraina tę wojnę, prowadzoną w bohaterski sposób przegrała. Ukraina musi zwyciężyć, musi się obronić” – podkreślił wicepremier. Zaznaczył, że nie można zgadzać się z góry na to, że Ukraina będzie okupowana.

Kaczyński gratulował zebranym inicjatywy stowarzyszenia. "Dziś nie jest łatwo stworzyć na arenie politycznej coś nowego. Tu widzę przed sobą 400 osób, rozumiem, że reprezentujących znacznie szersza grupę. Powstała nowa formacja - stowarzyszenie, które będzie, jestem o tym przekonany wzbogacało polską prawicę, Zjednoczoną Prawicę” – powiedział.

"Mówi się często, na pograniczu żartu, ale nie jest to żart, że mamy szeroki namiot polskiej prawicy. Jestem głęboko przekonany, że państwo wniosą do tego namiotu wiele nowego i dobrego i za to z góry dziękuję” – dodał, co sala nagrodziła oklaskami. 

Kaczyński: potrzebna nam jedność szersza niż nasz obóz; tylko zjednoczeni przejdziemy przez trudne czasy

Prezes PiS powiedział, że przed Polską stoi niełatwy okres. "Trzeba będzie dokonać wielkiego wysiłku w sferze zbrojenia, a z drugiej strony towarzyszyć nam będzie poważny kryzys, zaburzenia gospodarcze. Na to musimy być gotowi. To jest wyzwanie dla naszej formacji, dla prawicy polskiej, dla polskich sił patriotycznych" - mówił Kaczyński.

Jak dodał, należy siły patriotyczne jednoczyć w możliwym zakresie. "Ta jedność, szersza niż nasz obóz jest nam dzisiaj potrzebna. (...) Tylko rzeczywiście zjednoczeni możemy przez trudne czasy przejść zwycięsko i uzyskać to wszystko, co jest potrzebne, by Polska była bezpieczna, rozwijała się i była trwałym, bardzo znaczącym punktem na mapie Europy" - oświadczył prezes PiS.

Kaczyński podkreślił przy tym, że o potrzebie jedności należy pamiętać na co dzień. "Musimy opanować niekiedy swoje emocje, uczucia, nawet jeżeli są uzasadnione i mieć pamięć dobrą, ale niekiedy krótka. Bo różne rzeczy spotykały nas w ciągu tych ostatnich lat. Trzeba czasem o nich zapominać, właśnie w imię jedności" - mówił.

Kaczyński: fundament polskości musi być podtrzymywany 

Kaczyński podziękował Polakom za postawę wobec Ukrainy. "Muszę podziękować, tak jak wielu innych już dziękowało, naszemu narodowi, Polakom, za ich postawę, która jest wartością samą w sobie. Jest wartością, która przypomina fundamenty tego wszystkiego, co składa się na polskość" - mówił.

Jak podkreślił Kaczyński, polskość wyrasta z pewnych idei - w centrum tych idei jest chrześcijaństwo. "To wszystko, co dzisiaj prezentuje polskie społeczeństwo, niezależnie od tego, czy ci ludzie dokonują różnego rodzaju aktów - są ludźmi wierzącymi, czy też nie - właśnie z tego źródła wynika" - zaznaczył.

Dodał, że musimy o tym pamiętać. "Ten fundament polskości, fundament moralności, można powiedzieć, aksjologicznej konstrukcji naszego narodu, musi być podtrzymywany" - mówił.

Według Kaczyńskiego tylko wtedy, gdy go podtrzymamy "będziemy w stanie odnieść zwycięstwo".

I Zjazd Krajowy wchodzącego w skład Zjednoczonej Prawicy stowarzyszenia OdNowa RP ma charakter wydarzenia programowego skupionego wokół tematu bezpieczeństwa i obronności państwa oraz polityki zagranicznej wobec zmieniającej się sytuacji w regionie. (PAP)

Autorzy: Katarzyna Lechowicz-Dyl, Grzegorz Bruszewski, Sonia Otfinowska, Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (47)

dodaj komentarz
podatnik-
Chyba coś jest na rzeczy z wcześniejszymi wyborami bo ten znowu bajki opowiada! Niestety prawda jest znana od dnia wypadku i nikt i nic tego nie zmieni: wypadek lotniczy na własne życzenie! Nawet Rosjanie ostrzegali: "NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA" (нет условий для посадки)!!! Natomiast pozostały pytania? Jak długo można Chyba coś jest na rzeczy z wcześniejszymi wyborami bo ten znowu bajki opowiada! Niestety prawda jest znana od dnia wypadku i nikt i nic tego nie zmieni: wypadek lotniczy na własne życzenie! Nawet Rosjanie ostrzegali: "NIE MA WARUNKÓW DO LĄDOWANIA" (нет условий для посадки)!!! Natomiast pozostały pytania? Jak długo można być hieną? Być hieną żywiącą się 12 lat zwłokami własnego brata - to niewyobrażalnie odrażające?. I do tego kto zapłaci rachunki za zbijanie kapitału politycznego oraz zapłaci za bizantyjskie pochówki, miesięcznice i całą resztę? i kiedy Antoine rozliczy wydatki robione na koszt podatników PRL'u bis przy próbie przerobienia wypadku na różnego rodzaju katastrofy z ilościami wybuchów zgodnie z zasadą "Dla kogo ten wywiad"?
drzaraza
Co teraz rozdadzą aby utrzymać się przy korycie?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jjmm2u
Belkoczesz nie znając tematu, Putin nie rozmawia z władzami Ukrainy od kilkunastu lat i sprawy Ukrainy przed wojna omawiał tylko i wyłącznie z USA. Zeleński nie jest idealny ale w oczach Ukraińców jest z poza starego układu politycznego dlatego został wybrany. A grozi WWIII ponieważ potrzebuje pomocy militarnej a podkręcanie emocji Belkoczesz nie znając tematu, Putin nie rozmawia z władzami Ukrainy od kilkunastu lat i sprawy Ukrainy przed wojna omawiał tylko i wyłącznie z USA. Zeleński nie jest idealny ale w oczach Ukraińców jest z poza starego układu politycznego dlatego został wybrany. A grozi WWIII ponieważ potrzebuje pomocy militarnej a podkręcanie emocji jest na to najlepszym sposobem.
nasch_tschalnik
Człowiek, który przejdzie do historii Polski jako szkodnik tysiąclecia. Ukrócił, zohydził i zaprzepaścił wszystkie szanse wejścia Rzeczypospolitej do Strefy Euro, a zrobił wszystko, by wzniecić inflację, zrujnować gospodarkę i zeszmacić narodową walutę oraz oddalić Polskę od Unii Europejskiej, opluć demokrację i zbliżyć kraj ustrojowo Człowiek, który przejdzie do historii Polski jako szkodnik tysiąclecia. Ukrócił, zohydził i zaprzepaścił wszystkie szanse wejścia Rzeczypospolitej do Strefy Euro, a zrobił wszystko, by wzniecić inflację, zrujnować gospodarkę i zeszmacić narodową walutę oraz oddalić Polskę od Unii Europejskiej, opluć demokrację i zbliżyć kraj ustrojowo oraz mentalnie do zbrodniczej putinowskiej satrapii. Jego przyjaźń z proputinowskiem agentem, madziarem Orbanem skreśla go - w moich oczach - w obliczu ludobójstwa na Ukrainie z grona gatunku przedstawicieli homo sapiens. Brak w języku ludzi cywilizowanych słów, by określić tego sk....
5th_element
Ekonomista od 7 boleści się znalazl. Wypastować butów, strzepać łupieżu z ramion czy umyć rano głowę, żeby koguty nie odstawały nie potrafi ogarnąć a będzie się brał za uszczęśliwianie innych na siłę. Aż się chce zacytować "Spie... Dziadu!"
jaszczura
Mam nadzieję, że przyszła władza będzie wolna od traum, jakie PiS wsączył w Polskę.
nasch_tschalnik
Poniżej kultowa wypowiedź hr. Poniemirskiego z "Kariery..." T. Dołęgi-Mostowicza. Do którego polityka ona dziś najlepiej pasuje?
"Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz wielki człowiek, to zwykły oszust, co was za nos wodzi; to sprytny ł@jdak, [email protected] i jednocześnie kompletny
Poniżej kultowa wypowiedź hr. Poniemirskiego z "Kariery..." T. Dołęgi-Mostowicza. Do którego polityka ona dziś najlepiej pasuje?
"Milczeć! Sapristi! Z was się śmieję! Oświadczam wam, że wasz mąż stanu, wasz wielki człowiek, to zwykły oszust, co was za nos wodzi; to sprytny ł@jdak, [email protected] i jednocześnie kompletny [email protected]! [email protected], nie mający zielonego pojęcia o ekonomii. To [email protected], bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania! Przyjrzyjcie się jego mużyckiej gębie i jego prostackim manierom! Skończony [email protected], kompletne zero! Daję słowo honoru, że żadnego języka obcego nie zna! Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. Sapristi! Czy wy tego nie widzicie? To wy sami wwindowaliście to [email protected] na piedestał! Z was się śmieję! Motłoch!"
warmiak007
"Musimy umieć przekonywać społeczeństwo" - to walenie tępą propagandą z przejętych mediów już nie wystarczy?

Powiązane: Wybory prezydenckie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki