Kaczyński: Euro przyniosło wielu krajom klęskę gospodarczą

Nie chcemy wprowadzania w Polsce euro; ten eksperyment przyniósł wielu państwom klęskę gospodarczą - powiedział w niedzielę prezes PiS podczas konwencji regionalnej partii w Krakowie. Dodał, że racją stanu jest, aby w Polsce była jeszcze wiele lat złotówka.

(fot. PiS / Flickr)

"Nie chcemy wprowadzania w Polsce euro. Ten eksperyment przyniósł korzyści kilku państwom, głównie Niemcom, ale bardzo wielu państwom przyniósł gospodarczą i społeczną klęskę. W Polsce także przyniósłby taką klęską" - mówił Kaczyński.

Jego zdaniem, "jest kwestią polskiej racji stanu, bezpieczeństwa naszej gospodarki i naszych gospodarstw domowych to, by w Polsce była jeszcze przez wiele lat złotówka".

"Chcemy Europy równości, w tym równych dopłat dla polskich rolników, w tym równej jakości towarów dla polskich konsumentów" - zaznaczył.

Kaczyński przekonywał, że Zjednoczona Prawica "chce Europy i polski bezpiecznej tzn. takiej gdzie nie będzie kontrolowanej i narzucanej imigracji". "Gdzie nie będzie rządów szariatu w różnych częściach kraju; gdzie będziemy rzeczywistymi gospodarzami w naszej ojczyźnie" - dodał.(PAP)

autor: Mateusz Mikowski, Małgorzata Wosion-Czoba

mm/ wos/ pś/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
11 16 trooper

To nie euro przyniosło Grecji klęskę a rozrzutność rządu, zadłużanie się i nadmierny populizm. Dokładnie to co robi dziś PIS. Wystarczy spojrzec na Turcję, która ma własną walutę. Oczko w głowie Kaczyńskiego. Brak Euro i totalna zapaść gospodarcza, możliwe? Możliwe. Prezes manipuluje, Prezes kłamie.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil