REKLAMA

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny MLP Group; oferta publiczna w październiku

2013-10-07 13:42
publikacja
2013-10-07 13:42

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny MLP Group, dewelopera powierzchni magazynowych - podały spółka i KNF w komunikatach. Spółka zamierza przeprowadzić publiczną ofertę akcji w październiku.

Prospekt emisyjny dotyczy publicznej oferty akcji serii A i C oraz zamiaru ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B i C oraz praw do akcji serii C.

Oferującym jest UniCredit CAIB Poland.

Prospekt emisyjny zostanie upubliczniony we wtorek, 8 października.

"Zatwierdzenie Prospektu MLP Group przez Komisję Nadzoru Finansowego umożliwia nam przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej akcji naszej spółki, oferty skierowanej do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce. Pozyskane środki z emisji akcji chcemy wykorzystać na znaczne przyspieszenie tempa rozwoju naszej grupy. Naszym celem strategicznym jest podwojenie posiadanej obecnie powierzchni magazynowej w przeciągu 4 lat" - poinformował, cytowany w komunikacie prasowym, prezes spółki Michael Shapiro.

Spółka podała, że na koniec czerwca 2013 r. całkowita powierzchnia magazynowa wybudowana oraz znajdująca się w trakcie realizacji wynosi blisko 357 tys. m kw, natomiast powierzchnia możliwa dodatkowo do wybudowania w ramach posiadanego już banku ziemi w parkach należących do grupy w Polsce, wynosi 363 tys. m kw.

MLP Group działa na rynku nieruchomości komercyjnych, specjalizując się w budowie centrów magazynowo-produkcyjnych. Spółka prowadzi pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: MLP Pruszków I, MLP Pruszków II, MLP Tychy i MLP Poznań oraz MLP Bieruń.

W 2012 r. MLP Group wypracowała 56,9 mln zł zysku netto i 72,9 mln zł zysku operacyjnego przy przychodach na poziomie 86,1 mln zł. Zysk z aktualizacji nieruchomości inwestycyjnych wyniósł wówczas 19 mln zł.

Wiceprezes spółki, Radosław T. Krochta, informował w sierpniu PAP, że MLP Group złożyła prospekt emisyjny do KNF i może zadebiutować na GPW w IV kwartale 2013 r.

W 2010 r. MLP Group chciała zebrać z rynku 95,6 mln zł netto, poprzez emisję 3.773.595 nowych akcji, jednak ostatecznie zrezygnowała z debiutu na GPW z uwagi na niekorzystną sytuację rynkową. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki