REKLAMA

KNF zaleca mBankowi utrzymanie funduszy na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego na poziomie 3,81 p.p.

2016-10-21 17:13
publikacja
2016-10-21 17:13

KNF zaleciła mBankowi utrzymywanie na poziomie jednostkowym funduszy własnych na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego, w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych, w wysokości 3,81 p.p. ponad wartość łącznego współczynnika kapitałowego - podał bank w komunikacie.

fot. Sławomir Stroński / / Bankier.pl

Jak podano, dodatkowy wymóg kapitałowy powinien składać się co najmniej w 75 proc. z kapitału Tier 1 oraz co najmniej w 56 proc. z kapitału podstawowego Tier 1.

Decyzja KNF podlega natychmiastowemu wykonaniu.

Dotychczas mBank w ujęciu jednostkowym utrzymywał fundusze własne na pokrycie dodatkowego wymogu kapitałowego w celu zabezpieczenia ryzyka wynikającego z walutowych kredytów hipotecznych dla gospodarstw domowych na poziomie 4,39 p.p., który składa się co najmniej w 75 proc. z kapitału Tier I.

Jak podano, mBank spełnia obecnie wymogi KNF w zakresie minimalnych współczynników kapitałowych zarówno w ujęciu jednostkowym, jak i skonsolidowanym. (PAP)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~Olo
Widzę z komentarzy, że coraz więcej mądrych osób. Znam osoby, które przestały spałacać i czekają na wytoczenie im pozwu przez bank ale jakoś banki się nie spieszą. Ciekawe dlaczego :) ??? Tak czy inaczej to właściwa driga, niech bank ponosi koszty kredytu i zabezpieczenia, i najważniejsze. Niech udowodni wysokość roszczenia. Powodzenia :)
~AntyLichwiarz
Warto obejrzeć jak banki krecą zanim się weźmie kredyt czy inną usługe:


Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ
~it_MAN

Banierzy ciągle tylko krecą i oszukują.. kolejna afera


http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/panama-papers-relacje-mediow-zagranicznych,140,0,2053260.html

GoldMAN Sachs:

Porozumienie rządu USA z Goldman Sachs dotyczy zarzutów o podejmowanie działań, które doprowadziły do światowego kryzysu finansowego

Banierzy ciągle tylko krecą i oszukują.. kolejna afera


http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/panama-papers-relacje-mediow-zagranicznych,140,0,2053260.html

GoldMAN Sachs:

Porozumienie rządu USA z Goldman Sachs dotyczy zarzutów o podejmowanie działań, które doprowadziły do światowego kryzysu finansowego 2008 roku. Chodzi o łączenie różnych papierów wartościowych z ryzykownymi obligacjami z amerykańskiego rynku nieruchomości i ukrywanie ryzyka związanego z zakupem tak "spakowanych" instrumentów finansowych. Ugoda przewiduje, że Goldman Sachs zapłaci 5 miliardów 60 milionów dolarów w ramach różnego rodzaju kar o odszkodowań, w tym dla kredytobiorców, których zadłużenie przekroczyło wartość nieruchomości.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/goldman-sachs-zaplaci-w-koncu-kare-5,185,0,2058681.htmlDB Złoto i srebro:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Deutsche-Bank-przyznal-sie-do-manipulacji-na-rynkach-zlota-i-srebra-7359930.html
~leming2
Zgadzam sie.

Bankowi nie przeszkadza ze umowa jest praktycznie nielegalna, Wazne zeby doic kredytobiorce.

Lobby bankowe sposnoruje akcje medialne przeciw kredytobiorcom walutowym - wszystko dla odwrocenia uwagi od problemu lewych umow.

Zmasowana akcja nieplacenia tych dziwnych walutowych hipotek z piekla rodem
Zgadzam sie.

Bankowi nie przeszkadza ze umowa jest praktycznie nielegalna, Wazne zeby doic kredytobiorce.

Lobby bankowe sposnoruje akcje medialne przeciw kredytobiorcom walutowym - wszystko dla odwrocenia uwagi od problemu lewych umow.

Zmasowana akcja nieplacenia tych dziwnych walutowych hipotek z piekla rodem nie zalatwilaby problemu ryzyka kursowego itd. ale wreszcie ktos z urzedu przyjrzalby sie wybrykom bankow.

Frankowcy czy eurowcy czy zlotowkowi klienci hipoteczni - pewnie kazdy z nich ma jakas lewizne w swojej umowie.

Niektorzy pewnie splaca kredyt a nigdy sie nie dowiedza ze bank ich wyd....mal.
~leming
Wszyscy którzy mają klauzule niedozwolone powinni natychmiast przestać spłacać te niezgodne z prawem kredyty. To banki niech idą do sądu i udowodnią ludziom w jakiej wysokości ludzie mają zaciągnięte zobowiązania i czy wogóle one są ważne z punktu widzenia prawa, dlaczego to ludzie maja płacić i iść do sądu. Ludzie bank nic wam nie Wszyscy którzy mają klauzule niedozwolone powinni natychmiast przestać spłacać te niezgodne z prawem kredyty. To banki niech idą do sądu i udowodnią ludziom w jakiej wysokości ludzie mają zaciągnięte zobowiązania i czy wogóle one są ważne z punktu widzenia prawa, dlaczego to ludzie maja płacić i iść do sądu. Ludzie bank nic wam nie zrobi bo nie ma BTE więc będzie musiał wytoczyć wam proces i udowodnić że umowa jest zodna z prawem a nie jest jeśli macie klauzule z rejestru klauzul niedozwolonych !!!!! Tylk w ten sposób pojażecie że sie lyczycie inaczej będą was doić do śmierci was i wasze dzieci

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki