REKLAMA
CHCESZ ZACZĄĆ INWESTOWAĆ?

KNF chce nałożyć na BGŻ BNP Paribas 0,25 proc. buforu innej instytucji o znaczeniu systemowym

2016-08-09 14:42
publikacja
2016-08-09 14:42

KNF zwróciła się do Komitetu Stabilności Finansowej o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania Banku BGŻ BNP Paribas jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank bufora w wysokości 0,25 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko - podał bank w komunikacie.

fot. REUTERS / / FORUM

Bank podał, że nie otrzymał informacji o terminie wprowadzenia tego bufora, nie zna też jego wpływu na minimalne wartości współczynników kapitałowych.

KNF chce uznać Getin Noble Bank i PKO BP za instytucję o znaczeniu systemowym

Wczoraj KNF zgłosiła się z podobnym wnioskiem w sprawie Getin Noble Banku.

"Komisja Nadzoru Finansowego podejmie decyzję po zajęciu stanowiska przez Komitet. Emitent w oddzielnym raporcie poinformuje o zakończeniu postępowania identyfikującego go jako inną instytucję o znaczeniu systemowym oraz określeniu wysokości bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym po otrzymaniu takiej decyzji" - czytamy w komunikacie.

GNB podał, że na dzień publikacji niniejszego raportu bank nie otrzymał informacji o terminie wprowadzenia bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym oraz jego wpływie na minimalne wartości współczynników kapitałowych.

W czerwcu br. Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła Getin Noble Bankowi weryfikację/uzupełnienie działań przedstawionych w planie trwałej poprawy rentowności.

W piątek KNF poprosiła o opinię ws. PKO BP.

Komisja Nadzoru Finansowego, w ramach postępowania prowadzonego w celu zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym ("O-SII") na podstawie przeprowadzonej oceny znaczenia systemowego banku zgodnie z art. 39 ust. 6 ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nadzorze makroostrożnościowym nad systemem finansowym i zarządzaniu kryzysowym w sektorze finansowym postanowiła zwrócić się do Komitetu Stabilności Finansowej o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania banku jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank bufora w wysokości równoważnej 0,75 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko obliczonej zgodnie z art. 92 ust. 3 rozporządzenia UE nr 575/2013" - napisano w komunikacie.

"O zakończeniu postępowania identyfikującego bank jako inną instytucję o znaczeniu systemowym oraz określeniu wysokości bufora innej instytucji o znaczeniu systemowym, bank poinformuje w odrębnym raporcie po otrzymaniu takiej decyzji" - dodano.

(PAP)ISBNewsseb/ ana/gsu/ asa/

Źródło:Bankier24
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~xxx
czyli co te banki to BANKRUCI ? :-)
~polityka
KNF, MF, NBP dotąd twierdziły, że polski sektor bankowy jest stabilny. Okazuje się , że NIE JEST ODPORNY na: 1) obietnice wyborcze kandydata na prezydenta; 2) na plajty SKOK'ów i bankow spółdzielczych; 3) na podatek sektorowy; 4) ustawowe ograniczenia bankom intercharge i spread'ów ...
~kapka_po_kapce
W piątek PKO BP, w poniedziałek GNB, we wtorek BGŻ BNP, we środę .... Jedna decyzja KNF dziennie, żeby się nie przemęczyć. A może to wina poczty , że dostarcza w różnych terminach? Komitet stabilności finansowej też będzie się zbierał w tej sprawie każdego dnia tygodnia ?
~Zigi
Jedna decyzja dziennie (coś z 15 minut pracy) a kasiorka leci. Gdzie mogę wysłać CV?
~nocoty
Zwróć uwagę, że informacja pochodzi z raportów bieżących i w przypadku obu banków z 9 sierpnia. To Bankier na opóźnienie. Nie dziwię się - przejrzeć ostatnie raporty banków to się trochę schodzi - tak z 30 minut ;)

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki