REKLAMA

Jest odpowiedź Antoniego Macierewicza na materiał TVN

2022-10-05 19:05
publikacja
2022-10-05 19:05

Przekazałem do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji materiały wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u, aby podjęła w tej sprawie działania - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowej komisji obrony narodowej szef tzw. podkomisji smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS).

Jest odpowiedź Antoniego Macierewicza na materiał TVN
Jest odpowiedź Antoniego Macierewicza na materiał TVN
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

12 września br. w programie "Czarno na białym" w TVN24 został wyemitowany reportaż "Siła kłamstwa", w którym przedstawiono materiały wskazujące na to, że podkomisja Antoniego Macierewicza dysponowała wynikami badań, które zaprzeczały tezie o wybuchu w skrzydle prezydenckiego samolotu Tu-154 lecącego do Smoleńska, a które nie zostały opublikowane. W programie podano, że co najmniej od grudnia 2020 r. Macierewicz i inni członkowie podkomisji dysponują materiałami, analizami i zagranicznymi raportami, które albo wprost wykluczają zamach, albo wskazują na katastrofę, jako przyczynę tragedii z 2010 roku.

W związku z reportażem podkomisja ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w dniu 10 kwietnia 2010 roku wydała oświadczenie. "Podkomisja przedstawiła swoje badania w sposób rzetelny i były one przeprowadzone przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych źródeł i metod naukowych. Podkomisja wszystkie swoje wyniki badań, w tym symulacje NIAR rozbicia samolotu po uderzeniu w ziemię, opublikowała w Raporcie oraz w załącznikach (m.in. załącznik nr 23 +Badania NIAR+)" - napisano w oświadczeniu.

W środę podczas posiedzenia sejmowej Komisji Obrony Narodowej, Antoni Macierewicz, zwrócił się do przewodniczącego komisji aby przekazał wszystkim jej członkom "materiały, wskazujące na oszustwa, kłamstwa i manipulacje TVN-u". "Wszystko to zostało przekazane także do (Krajowej) Rady Radiofonii i Telewizji, żeby podjęła w tej sprawie działania" - dodał poseł PiS.

Ponadto Macierewicz poinformował, o krokach, jakie podjął wobec lidera Nowoczesnej posła Adama Szłapki (KO). "Przekazałem od prokuratury zarzut wobec pana Szłapki, który w oparciu o oszustwa próbuje mnie stawiać zarzuty" - dodał.

Szłapka, po ujawnieniu w materiale TVN dokumentów nieopublikowanych wcześniej przez podkomisję smoleńską, złożył zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Macierewicza.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M, wiozącego delegację na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria, najwyżsi dowódcy wojska i ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.(PAP)

Autor: Daria Kania

dka/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (32)

dodaj komentarz
grab
Nie ma twardych dowodów że Maciarewicz ma rację, to są tylko domniemania aby mieć swoje koryto i przychylność prezesa!
polonu
on zarabia duże pieniądze truteń jeden za nic do Izraela z nim . tam niech mu płacą a nie z naszych podatków , jeszcze emeryturę dostanie 15 tyś nierób skończony . dalej będzie żył jak pączek w maśle a porządni ludzie będą robić na niego patrzeć nie idzie na to wszystko . kiedy rozliczenie będzie .
marok
Mylisz się Tusk dostaje 30 tys. emerytury. Zgadzam się, do Izraela z Tuskiem. Nie dość ,że trzeba na niego wydawać krocie, jeszcze szkodzi krajowi na rzecz Niemiec i Rosji.
grucha_123 odpowiada marok
PISowiecki pacholek w formie.
Tusk zrobil kariere w EU i to stamtad pochodzi jego emerytura.
Sowieta macierewicz umyslnie doprowadza do zdraju kraju i tenze (a wlasciwie to my wszyscy) bedziemy placic na jego emeryture.
marok odpowiada grucha_123
Tusk dostaje emeryturę z dwóch źrodeł, także z Polski, poza tym to co unijne też jest polskie, musimy jako kraj płacić składki , które z roku na rok są coraz większe.

Agent gra na korzyść kraju, którego jest agentem.
Gdy Sikorski oskarżał o wybuchy na rurociągach USA, to nie wskazywał Rosji jako winowajcy.
Gdy Macierewicz
Tusk dostaje emeryturę z dwóch źrodeł, także z Polski, poza tym to co unijne też jest polskie, musimy jako kraj płacić składki , które z roku na rok są coraz większe.

Agent gra na korzyść kraju, którego jest agentem.
Gdy Sikorski oskarżał o wybuchy na rurociągach USA, to nie wskazywał Rosji jako winowajcy.
Gdy Macierewicz wskazywał winnych zamachu pod Smoleńskiem, to nie odwodził od winy Rosjan, tylko to właśnie ich wskazywał jako winnych.
A kogo wskazywał Tusk jako winnych? Rosjan , czy Polaków?
grucha_123 odpowiada marok
Idac tokiem twojego rozumowania, to Tusk zrobil bardzo dobra robote dla Polski mocno ja promujac w europie samemu osiagajac kluczowy stolek na kilka lat. Pytanie co w europarlamencie robia pisowskie miernoty procz szlochania o oblezonej twierdzy przez zla Unie? Co oni osiagneli ze zasluguja chocby na jedna wyplate?
marok odpowiada grucha_123
Nie idziesz tokiem mojego rozumowania tylko własnego.
Tusk grał zawsze na korzyść Niemiec kosztem Polski. Stołek unijny Tuska nie był dla Polski żadnym benefitem, był benefitem dla Tuska, za to ,że wspierał niemieckie interesy, a ponieważ Niemcy chciały budować własne interesy na bazie kontaktów gospodarczych z Rosją, to sprzyjał
Nie idziesz tokiem mojego rozumowania tylko własnego.
Tusk grał zawsze na korzyść Niemiec kosztem Polski. Stołek unijny Tuska nie był dla Polski żadnym benefitem, był benefitem dla Tuska, za to ,że wspierał niemieckie interesy, a ponieważ Niemcy chciały budować własne interesy na bazie kontaktów gospodarczych z Rosją, to sprzyjał nie tylko Niemcom, ale i Rosji, wszystko kosztem Polski.
warmiak007
Oprócz skandalu, jaki wywołało przypadkowe upublicznienie zdjęć zwłok Prezydenta i kilku jeszcze osób, na raport nie zwrócił uwagi dosłownie nikt. Przeszedł niezauważony. Olany to nawet lepsze określenie. Ten pacjent na zawsze zostanie symbolem kompetencji obecnego rządu.
polityka_to_nie_ekonomia
Panie Antonii, temat jest prosty: proszę upublicznić dowody i nikt nie będzie miał wątpliwości. Już pański mocodawca zapowiadał kilka miesięcy temu upublicznienie dowodów. Wystarczy to zrobić i wszystko będzie jasne. Czekamy
marok
Przecież są upublicznione.
Jeśli TVN o jakichś dodatkowych wie to niech sam upubliczni, problem w tym ,że na razie TVN ciągle kłamie. Same kłamstwa całą dobę., jak np. to , że NIAR potwierdził trajektorię lotu wskazywaną przez Anodinę i Millera. Okazało się ,że trajektoria taka nie mogłaby spowodować takich efektów rozbicia samolotu,
Przecież są upublicznione.
Jeśli TVN o jakichś dodatkowych wie to niech sam upubliczni, problem w tym ,że na razie TVN ciągle kłamie. Same kłamstwa całą dobę., jak np. to , że NIAR potwierdził trajektorię lotu wskazywaną przez Anodinę i Millera. Okazało się ,że trajektoria taka nie mogłaby spowodować takich efektów rozbicia samolotu, czyli jest nieprawdziwa.

Powiązane: Katastrofa smoleńska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki