REKLAMA

Jerzy Owsiak zakażony koronawirusem

2020-10-21 09:56
publikacja
2020-10-21 09:56
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Twórca Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak poinformował w środę w mediach społecznościowych, że jest chory na Covid-19. Testy stwierdzające zakażanie zrobił we wtorek. Zaapelował, aby nie bagatelizować nawet najmniejszych objawów.

Jerzy Owsiak poinformował, że w piątek wieczorem poczuł się źle, sądząc, że to "typowe objawy grypy - ból mięśni, gorączka 38 stopni". Na wszelki wypadek we wtorek wraz z żoną zrobili testy i okazało się, że "wynik jest pozytywny" - wyjaśnił.

"To pokazuje, jak bardzo różną formę przybiera koronawirus" - dodał.

W ocenie twórca WOŚP - "gdyby pandemia nie była obecna we wszystkich przekazach medialnych, uznałbym to za coś, co w życiu już zdarzyło mi się nieraz i dzisiaj byłbym już w Fundacji. Wyniki testu zmieniły jednak te plany o 180 stopni. Dlatego apeluję do Was: nie bagatelizujcie nawet najmniejszych objawów. Dbajcie o siebie" - napisał na Facebooku WOŚP Owsiak.

Poinformował, że w weekend wysłał do wszystkich pracowników, z którymi miał styczność, informację, "by mieli się na baczności, że poddam się testom".

Powiedział, że "od poniedziałku Fundacja pracuje praktycznie w systemie home office". "W poniedziałek to było 80 proc., a dzisiaj po wynikach większość nas już na home office" - oświadczył. "Od dzisiaj (do środy - PAP) wszystkie osoby, które miały ze sobą styczność - zgodnie z zasadami - spędzą czas na ścisłej samoizolacji" - dodał.

Podkreślił, że mimo różnych ograniczeń Fundacja "pracuje pełną parą". "Już raz na wiosnę w pierwszej fazie pandemii w ten sposób organizowaliśmy naszą pracę i jak wszyscy widzicie, nie straciliśmy ani jednego dnia, aby dobrze pracować i realizować wszystkie nasze fundacyjne plany" - oświadczył Owsiak.

Zaapelował także, o zachowywanie zasad bezpieczeństwa zwracając uwagę, że "zagrożenie jest stałe wokół nas"."Mimo że podczas naszej pracy - zarówno Konkursu Ofert, jak i podczas funkcjonowania pracy w Fundacji, przestrzegamy zasad bezpieczeństwa, między innymi codzienne mierzenie temperatury naszym pracownikom, noszenie maseczek, to jednak nie ustrzegliśmy się zarażenia koronawirusem" - napisał Owsiak.

Podziękował wszystkim, którzy "w całej Polsce będąc na pierwszej linii frontu, przeprowadzają testy". "Niezmienne pozdrowienia i szacunek dla wszystkich lekarzy, pracowników szpitali, ratowników, całego personalu medycznego za ich nieprawdopodobnie ciężką i ważną pracę. Wszystkich cierpiących - mocno tulimy do serca. Walczymy!" - napisał twórca WOŚP.

Autor: Magdalena Gronek

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (31)

dodaj komentarz
and00
Ciekawe czy jak łóżka dla niego zabraknie to pozwoli użyć jednego ze swoich wypożyczonych chorym dzieciom?
Czy może jednak stwierdzi że woli umierać w domu jak inni, dla których zabrakło?
demeryt_69
Lot nad kukułczym gniazdem :)
grzegorzkubik
Bardzo dobrze to za te zablokowane łóżka.
shadow_xx odpowiada plutarch
Widać co wyznawcy dobrej zmiany mają w głowach.
jes
Jeden zarażony biskup mówił wcześniej, że koronawirus to kara na homoseksualistów.
jes
ty grzesiu zawsze po myśli wodza i partii; gdybyś tak kiedyś pomyślał samodzielnie ...
and00
Juras do 67 letniego staruszka? :)))
To jakiś kumpel, czy rówieśnik?

Powiązane: Zakażeni koronawirusem

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki