REKLAMA

Jakie rodzaje maseczek są dozwolone?

2021-02-24 16:14
publikacja
2021-02-24 16:14
fot. sunfe / Shutterstock

Zakazujemy używania w sferach publicznych noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic; dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, a rekomendowane maseczki chirurgiczne - przekazał w środę rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

"Zakazujemy używania w sferach publicznych, w miejscach zamkniętych, ale i otwartych, wszędzie tam, gdzie spotykamy ludzi, noszenia na twarzy szalików, kominów, bandan, chust i przyłbic" - oświadczył Andrusiewicz na konferencji prasowej.

Poinformował, że dopuszczone są wszystkie rodzaje maseczek, ale rekomendowane są maseczki chirurgiczne.

Konsultant krajowy w zakresie epidemiologii prof. Iwona Paradowska-Stankiewicz dodała, że te maseczki, "które są w tej chwili dostępne - tak zwane jednorazowe - też są maseczkami, które można używać".

Zaznaczyła, że kluczowe jest to, by mieć maseczkę, która prawidłowo zasłania twarz. "Trzymajmy się tego, ponieważ to jest gwarancja tego, że ta maseczka działa w sposób prawidłowy" - powiedziała Paradowska-Stankiewicz. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ par/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (11)

dodaj komentarz
bha
Najpierw to trzeba je właściwie chcieć nosić by był z tego skutek, a z tym ma wielu problem lub udaje wielce odpornych, opornych krōtko widzących co najwyżej własny czubek ignorancji zazwyczaj do czasu aż....
iluminata
Rekomendowana maska to GP-5.
Reakcja ludzi gwarantowana :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
bha
Ratunek zawsze jest by było zero krótkowidzów udających,, Greka''bez maseczek, jeśli nie dla swojego zdrowia to dla zdrowia swoich wszelakich bliskich! Trudno to zrozumieć?????
adam.1983 odpowiada bha
A jak ktoś jest astmatykiem i ma problemy z oddychaniem w szmacie ma mordzie a na dokładkę jest po przechorowaniu tego mega zabójczego virusa to w jakim celu ma się dusić ? Żeby innym było lepiej ? idąc tym tropem to w maseczkach będziemy chodzić do końca życia bo zawsze będą na jesień jakieś wirusy takie jak grypa A jak ktoś jest astmatykiem i ma problemy z oddychaniem w szmacie ma mordzie a na dokładkę jest po przechorowaniu tego mega zabójczego virusa to w jakim celu ma się dusić ? Żeby innym było lepiej ? idąc tym tropem to w maseczkach będziemy chodzić do końca życia bo zawsze będą na jesień jakieś wirusy takie jak grypa które mogą być dla kogoś śmiertelne, i wystarczy co sezon ogłaszać epidemie grypy czy kataru i już ustawowy obowiązek noszenia maseczki. Paranoja gorzej niż niewolnicy za dawnych lat oni przynajmniej nie byli powolnie duszeni szmatami na twarzy.
samsza
Wg. słownika maseczką jest każda osłona nosa i ust, więc przyłubice i inne psudoosłony są w grze. Najgorsze, że w przypadku kiedy 2 obce osoby "noszą maseczki" są zwolnione z zachowania dystansu, więc teraz np. w kolejce do kasy każdy może stanąć drugiemu "na plecach" i np. rozmawiać przez komórkę Wg. słownika maseczką jest każda osłona nosa i ust, więc przyłubice i inne psudoosłony są w grze. Najgorsze, że w przypadku kiedy 2 obce osoby "noszą maseczki" są zwolnione z zachowania dystansu, więc teraz np. w kolejce do kasy każdy może stanąć drugiemu "na plecach" i np. rozmawiać przez komórkę "do ucha".
samsza
Najtańsza maseczka spełniająca rozporządzenie to chusteczka do nosa z doszytymi tasiemkami lub gumkami.
pkc
Iwonka to zawsze tu błyszczy yntelektem, z majtek koronkowych lepsze
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki