Jaki: Pół tysiąca więźniów gotowych do pracy na terenach powodziowych

Służba więzienna zgłosiła już pół tysiąca osadzonych gotowych do pracy. Część już pracuje na zalanych terenach, gdzie będzie przechodziła dzisiaj fala kulminacyjna - poinformował w piątek w Krakowie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

(fot. Adam Chełstowski / FORUM)

"Bardzo ważne jest to, żeby każdy robił w swoim obszarze tyle, ile może, aby pomóc ludziom. Ja jestem odpowiedzialny za system penitencjarny, dlatego chcę państwu powiedzieć, że codziennie prowadzę narady związane z możliwą pomocą dla terenów objętych zagrożeniem czy terenów powodziowych" - mówił w piątek w Krakowie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Jak poinformował, "w tej chwili służba więzienna zgłosiła już pół tysiąca osadzonych gotowych do pracy". "Część z nich już pracuje w części terenów zalanych, tam, gdzie będzie przechodziła dzisiaj fala kulminacyjna. Cała reszta zgłosiła się do samorządów bądź do wydziałów zarządzenia kryzysowego" - wskazywał wiceminister.

"Jesteśmy w każdej chwili gotowi, aby pomagać w tej trudnej sytuacji, ale również będziemy gotowi później, żeby usuwać ewentualne skutki powodziowe w wielu miejscach, gdzie będzie to konieczne" - zadeklarował. Zapowiedział, że nadal będzie monitorował sytuację.

Jak poinformował podczas piątkowego posiedzenia sztabu kryzysowego w Krakowie komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, od wtorku państwowa straż pożarna interweniowała ponad 6,5 tys. razy, a w akcje było zaangażowanych niemal 18,5 tys. strażaków i druhów. Podkreślił, że fala kulminacyjna na Wiśle dotarła do Krakowa, ale nie wyrządza szkód, a jej wysokość jest niższa niż przewidywano. Dodał też, że wały przeciwpowodziowe są stabilne i nie doszło do żadnych interwencji z nimi związanych.

Od środy w południowej Polsce z powodu intensywnych opadów deszczu dochodzi do podtopień. Najgorsza sytuacja hydrologiczna wciąż panuje na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i w województwie świętokrzyskim, gdzie obowiązuje alert hydrologiczny trzeciego stopnia.(PAP)

autorka: Nadia Senkowska

nak/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 3 ares-

Z niewolnika nie ma pracownika .

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil