REKLAMA

Ipopema rekomenduje "kupuj" Comp, wartość godziwa 84,8 zł

2020-07-17 09:26
publikacja
2020-07-17 09:26
Comp.com.pl

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 3 lipca, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Comp od zalecenia "kupuj". Wartość godziwa akcji spółki została wyznaczona na 84,8 zł.

W piątek o godz. 9.21 jedną akcję spółki wyceniano na GPW na 61 zł.

Analitycy oceniają, że firma - jako producent kas fiskalnych - powinna być beneficjentem zmian legislacyjnych, które mają na celu uszczelnianie systemu podatkowego.

"W 2020 roku zmiany te spowodują obowiązek wymiany, bądź wprowadzenia około 250 tys. kas fiskalnych on-line, co w rezultacie powinno spowodować wzrost przychodów o 21 proc. rdr" - napisano.

Pozytywnie oceniana jest również ekspozycja firmy na segment handlu tradycyjnego w Polsce.

"Comp ogłosił niedawno wprowadzenie narzędzia big-data pod nazwą M/Platform, które łączy producentów FMCG (dóbr szybko zbywalnych) bezpośrednio z drobnymi detalistami. Tym ostatnim daje to dostęp do promocji bezpośrednio u producenta, przez co poprawia się ich pozycja konkurencyjna, a co za tym idzie również sprzedaż. Z kolei dzięki M/Platform producenci generują oszczędności poprzez np. bardziej precyzyjnie nakierowane działania marketingowe" - dodano.

Autorzy raportu oczekują, że M/Platform powinna w latach 2021/22/23 dodać odpowiednio 5 mln/10 mln/18 mln zł do skonsolidowanego zysku EBITDA.

"Spółka również działa w segmencie IT, który ze względu na swoją ekspozycję na cyber bezpieczeństwo jest raczej enigmatyczny. Niemniej jednak zapewnia to stabilne źródło dochodu, które dostarcza powtarzalne wyniki rdr" - napisano.

Raport został opublikowany 3 lipca, o godzinie 8.00. Autorem rekomendacji jest Krzysztof Kawa.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku zamieszczamy plik PDF z zastrzeżeniami prawnymi.(PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

36649205_COMP - KUPUJ FV PLN 84.8 - IPOPEMA disclaimer.pdfpdf
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki