REKLAMA

Intersport ma list intencyjny w sprawie zakupu trzech sklepów za maksymalnie 4,9 mln zł

2019-12-23 12:02
publikacja
2019-12-23 12:02

Intersport Polska podpisał list intencyjny w sprawie zakupu trzech sklepów marki "4 Faces". Wartość transakcji ma nie przekroczyć 4,9 mln zł - podał Intersport w komunikacie.

List intencyjny spółka zawarła z OTCF z siedzibą w Wieliczce. OTCF jest największym akcjonariuszem Intersport Polska, posiada akcje dające 20,6 proc. głosów na walnym zgromadzeniu giełdowej spółki.

Sklepy będące przedmiotem transakcji zlokalizowane są w Warszawie (Galeria Północna), Katowicach (Galeria Katowicka) i Poznaniu (Galeria Avenida). Strony dopuszczają przejęcie dwóch spośród trzech sklepów, jeżeli nie zostaną spełnione warunki przejęcia wszystkich obiektów.

Zgodnie z podpisanym listem intencyjnym strony przewidują sfinalizowanie transakcji do końca marca 2020 r.

Firmy wstępnie uzgodniły, że cena zakupu środków trwałych nie będzie niższa niż 2,7 mln zł i będzie uzależniona od warunków finansowych przejmowanych umów najmu, natomiast cena nabycia towarów nie będzie wyższa niż cena nabycia tych towarów przez OTCF. Łączna wartość transakcji ma nie przekroczyć 4,9 mln zł netto i być płatna do 30 marca 2021 r.

Zarząd Intersport oczekuje, że w wyniku transakcji spółka uzyska dodatkowe przychody w wysokości około 13 mln zł w nowym roku obrotowym rozpoczynającym się w kwietniu 2020 roku.

"Intersport zakłada, że przejmowane sklepy będą rentowne, co przyczyni się do poprawy wyniku finansowego" - dodano. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki