REKLAMA

InPost rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych

2021-11-24 10:08
publikacja
2021-11-24 10:08
InPost rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych
InPost rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych
/ Puls Biznesu

InPost we współpracy z GreenWay Polska rozpoczął budowę sieci stacji ładowania dla samochodów elektrycznych. Stacje znajdą się w centrach dystrybucyjnych InPost oraz przy paczkomatach - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

"W przyszłości Paczkomat InPost będzie nie tylko wielousługowym punktem pozwalającym odbierać i nadawać przesyłki oraz realizować różnego rodzaju usługi – ale także autonomiczną stacją ładowania, gdzie będzie można naładować telefon, hulajnogę czy samochód" - powiedział cytowany w komunikacie prezes spółki Rafał Brzoska.

W ramach projektu GreenWay Polska dostarczy i zainstaluje w centrach logistycznych InPost stacje ładowania AC oraz DC. Firma będzie się także zajmować zarządzaniem ładowarkami i ich serwisem.

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
sharkman
Zgaduję, że chodzi tu o to, że kurier inpost spędza przy paczkomacie średnio kilka-kilkanaście minut. W tym czasie mógłby podładować samochód dostawczy. Jeśli flota miejska byłaby elektryczna, pewnie można by było zmniejszyć koszty operacyjne (drogie paliwko).
qwertas
Kiedy większy rozwój InPostu we Włoszech? Raptem raczkuje, czas przyspieszyć we Włoszech.
langdon25
Ciekawe na ile i jak szybko InPost wydoi firmę greenway - zobaczycie
newcommer
Super pomysł tylko skąd na to prąd weźmie inPost? moze tak jak PKN mini elektrownie jądrowe a potem ładowarki? Obecnie sieć energetyczna to relikt komunizmu przeciążyć łatwo i nie zmieni się to do 2035 roku.
jenak
Nie wiem, czy było coś takiego w historii. Brak uczestników zabawy i w perspektywie także, a infrastruktura rośnie jak grzyby po deszczu.
Przykład: Kaufland blisko centrum. 3 miejsce ładowania, nikogo nie ma przez cały dzień. I nie będzie, za klasykiem.
duzyexpert
masz słabą wiedzę, nie bardzo też umiesz w przewidywanie przyszłości. przejedź się na tzw. zachód (albo po prostu czasem wyjdź z piwnicy) i potem możesz dalej szczekać.
A teraz fakty: Wrocław, Kaufland blisko centrum 3 gniazda ładowania - ciągle kolejka. G wiesz ziomeczku.
--__hubert__---__--__--__--__-
Najtańszy elektryk kosztuje już od 58 tys PLN , teraz będą mogły korzystać z dotacji też firmy i te które potrzebują aut głównie w cyklu miejskim zmienią krajobraz już za kilka lat . Dla tych co mają ponad 400 tys do wydania Mercedes oferuje zasię 770 km a to już całkiem dobry wynik . Świat się zmienia i albo się Najtańszy elektryk kosztuje już od 58 tys PLN , teraz będą mogły korzystać z dotacji też firmy i te które potrzebują aut głównie w cyklu miejskim zmienią krajobraz już za kilka lat . Dla tych co mają ponad 400 tys do wydania Mercedes oferuje zasię 770 km a to już całkiem dobry wynik . Świat się zmienia i albo się dostosujesz albo zostaniesz dinozaurem.
newcommer odpowiada --__hubert__---__--__--__--__-
Elektryki to dinozaury, wodór ma przyszłość jak i spalanie gazu z Nordstream ale jeszcze to nie dotarło do świadomości.

Powiązane: Elektromobilność

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki