REKLAMA

InPost najlepszą firmą kurierską w 2019 roku według klientów

2019-07-11 11:40
publikacja
2019-07-11 11:40

W tym roku klienci docenili InPost, który został najlepszą firmą kurierską 2019. Spółka pokonała 7 innych firm zajmujących się rynkiem przesyłek indywidualnych.

/ materiały dla mediów

Według badania Polskiego Instytutu Badań Jakości kurier InPostu uzyskał wynik satysfakcji klientów na poziomie 85 proc. Konsumenci najbardziej docenili krótki czas oczekiwania na paczkę, brak uszkodzeń, uprzejmość doręczyciela oraz niski koszt przesyłki.

Ponadto to właśnie klienci InPostu spośród wszystkich badanych deklarowali najczęściej chęć ponownego skorzystania z usług firmy i rekomendowali jej usługi swoim znajomym. 

Oceniane firmy w badaniu PIBJA

Firma

Wynik

InPost

84,5 proc.

FedEx

82 proc.

DPD

81,7 proc.

DHL

81,4 proc.

GLS

80,7 proc.

UPS

80,1 proc.

Pocztex

79,5 proc.

Geis

77,5 proc.

– Wciąż obserwujemy trend wzrostowy na rynku e-commerce. Wiemy, jak istotną częścią procesu zakupów internetowych jest otrzymanie zamówionych towarów szybko i bez uszkodzeń, a w razie problemów szybkie ich rozwiązanie dzięki pomocy profesjonalnej i łatwo dostępnej obsługi klienta – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Jak podaje spółka, w 2018 roku dostarczyła ponad 86 mln przesyłek (wzrost o 52,5 proc. rdr), dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez kuriera o 45,5 proc.

Metodologia: badanie PIBJA odbyło się na reprezentatywnej grupie osób, które w ciągu ostatnich 3 miesięcy korzystały z usług przynajmniej jednej firmy kurierskiej. Ocenie podlegały m.in.: czas oczekiwania, komunikacja z kurierem, brak uszkodzeń opakowania oraz zawartości przesyłki, koszty czy innowacyjność rozwiązań. Respondenci ustosunkowywali się do badanych aspektów działania firm za pomocą 10-cio stopniowej skali Likerta. Każdemu pytaniu przypisana była waga, a ich suma składała się na 100%. Wynik uzyskany przez każdą z badanych marek to średnia ważona wyników.

DU

Źródło:
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
trysil
Nie dziwię się. Otrzymuję kilkanaście przesyłek InPost w miesiącu i 95% z nich przychodzi w ciągu 24 godzin od nadania - to plus. Wszystkie w nienaruszonym stanie, kolejny plus. Z kolei na ledwie 10 przesyłek które wysłałem Pocztex-em, jedną potrafili zgubić już w mieście nadania i teraz łaskawie czekam aż zwrócą Nie dziwię się. Otrzymuję kilkanaście przesyłek InPost w miesiącu i 95% z nich przychodzi w ciągu 24 godzin od nadania - to plus. Wszystkie w nienaruszonym stanie, kolejny plus. Z kolei na ledwie 10 przesyłek które wysłałem Pocztex-em, jedną potrafili zgubić już w mieście nadania i teraz łaskawie czekam aż zwrócą kasę. DHL kiedyś mi uszkodził przesyłkę. A z DPD, UPS czy GLS nie miałem kłopotów, ale tutaj czas transportu potrafi być gorszy niż InPost i nie każda firma dzwoni przed przyjazdem, więc może stąd te różnice w ocenach.
kryzysio
Mam podobnie z InPostem - praktycznie wszystkie przesyłki od maja dotarły na drugi dzień po nadaniu. Co ciekawe, ogromny paczkomat stoi przy Poczcie i widzę, że chyba poprawiła się tam obsługa przy takiej konkurencji.
karbinadel
To jakieś jaja - najbardziej dziadowska firma ma najwyższe notowania. Chyba tylko ze względu na ceny (syndrom Biedronki: nic te, że szajs, grunt, że tanio)
januszcebulak
Zamawiałem ostatnio na alegro 2 rzeczy jednego dnia.

Data zakupu: 02.07.2019, 18:50
SMS z Inpostu dostałem 04.07.2019, 10:09

Kurier przyjechał 08.07.2019. Dzwonił najpierw rano, pytał czy będę w domu. Potem dzwonił 2 raz pod moim domem (mówiłem, że mnie nie będzie). Poprosiłem, żeby zostawił paczkę
Zamawiałem ostatnio na alegro 2 rzeczy jednego dnia.

Data zakupu: 02.07.2019, 18:50
SMS z Inpostu dostałem 04.07.2019, 10:09

Kurier przyjechał 08.07.2019. Dzwonił najpierw rano, pytał czy będę w domu. Potem dzwonił 2 raz pod moim domem (mówiłem, że mnie nie będzie). Poprosiłem, żeby zostawił paczkę na poczcie (kurier pocztexu), to powiedział, że nie bo daleko (może 1km). Zostawił więc ją w sklepie...

Kurier był wolniejszy, mniej wygodny i droższy. Powiedz więc mi proszę, dlaczego inpost jest dziadowski.

Żałuję tylko, że wyszli z giełdy. Kupiłem ich akcje po jakieś 8zł po tym jak kilka razy skorzystałem z ich usług.
--__hubert__---__--__--__--__-
In post zniszczy Ci przesyłkę taką której inne firmy nie są w stanie zniszczyć , reklamację odrzuci standardowo , wysyłam tylko dlatego że oczekują tego klienci ale ograniczony asortyment ( ten który trudniej zniszczyć , zniszczyli mi takie przesyłki których inne firmy nigdy nie były w stanie zniszczyć , a wysyłam In post zniszczy Ci przesyłkę taką której inne firmy nie są w stanie zniszczyć , reklamację odrzuci standardowo , wysyłam tylko dlatego że oczekują tego klienci ale ograniczony asortyment ( ten który trudniej zniszczyć , zniszczyli mi takie przesyłki których inne firmy nigdy nie były w stanie zniszczyć , a wysyłam duże ilości ) Dla mnie jako wysyłającego może nie najszybsza i terminowa ale za to najmniej niszcząca przesyłki jest uwaga tak nie lubiana Poczta Polska !
jes
Mylisz się bo nie widziałeś kurierów DHL w akcji. Oni byliby w stanie zniszczyć nawet elektroniczną przesyłkę :)

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki