REKLAMA

Tauron uruchomił specjalną stroną, na której klienci mogą sprawdzić zużycie prądu

2022-09-20 13:20
publikacja
2022-09-20 13:20
Tauron uruchomił specjalną stroną, na której klienci mogą sprawdzić zużycie prądu
Tauron uruchomił specjalną stroną, na której klienci mogą sprawdzić zużycie prądu
fot. Alex Yeung / / Shutterstock

Tauron uruchomił specjalną stronę internetową dla klientów, którzy chcą dowiedzieć się jak sprawdzić swoje zużycie energii elektrycznej - poinformowała energetyczna spółka we wtorek. Zużycie z ostatnich faktur można też sprawdzić w aplikacji Mój Tauron - dodano.

Jak przypomniał Tauron, z aplikacji spółki korzysta już blisko milion użytkowników, a klienci mogą również dzięki niej podać odczyt licznika i zamówić szybki kontakt z konsultantem.

"W naszej aplikacji można np. szybko sprawdzić stan zużycia energii elektrycznej z ostatnich faktur. Informacja ta, w świetle przedstawionych przez rząd planów wprowadzenia gwarantowanej ceny energii w 2023 r. na poziomie z 2022 r., do zużycia 2000 kWh rocznie, jest szczególnie poszukiwana przez naszych klientów" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Tauron Sprzedaż Rafał Soja.

Sprawdzenie zużycia energii elektrycznej możliwe jest też na specjalnej stronie internetowej uruchomionej przez spółkę dla klientów.

"Chcemy pozostać liderem rozwiązań proklienckich w Polsce, stąd sukcesywnie rozwijamy cyfrowe kanały komunikacji, aby maksymalnie ułatwić naszym klientom załatwianie wszystkich spraw związanych z energią elektryczną. To ważny aspekt naszej nowej strategii rozwoju" - wyjaśnił Soja.

Wymiana pieca, pompa ciepła, fotowoltaika. Skąd pieniądze na ocieplenie domu? Przejrzeliśmy rządowe i lokalne programy

Od zakupu nowych drzwi i okien po wymianę źródła energii – katalog inwestycji, na które można otrzymać dotacje w ramach rządowych programów, jest szeroki. Rekordowe subwencje sięgają 106 tys. zł. Przeanalizowaliśmy jak uzyskać dofinansowanie do ocieplenia domu, na wymianę stolarki okiennej, zakup i montaż nowego źródła ciepła oraz instalację fotowoltaiki. Po lupę wzięliśmy m.in. program „Czyste powietrze”, „Moje ciepło”, „Ciepłe mieszkanie” oraz ulgę termomodernizacyjną.

Jak podkreślił Tauron, klienci najczęściej uruchamiają aplikację między innymi po to, by sprawdzić saldo i opłacić rachunki. Aby ułatwić podanie odczytu licznika, który często znajduje się w zaciemnionych miejscach, z poziomu aplikacji klient może uruchomić latarkę - zaznaczyła spółka. Według spółki użytkownicy chętnie korzystają również z opcji szybkiego zamawiania rozmowy z konsultantem, wyszukiwania awarii i planowanych wyłączeń oraz pobierania archiwalnych i bieżących faktur.

Tauron przekazał, że użytkownicy aplikacji Mój Tauron będą mogli już w najbliższym czasie za jej pomocą w przyjazny sposób załatwić dodatkowo podstawowe sprawy związane z umowami na energię elektryczną i sprawy instalacyjne.

Wszystko, co musisz wiedzieć o ogrzewaniu tej zimy:

wkr/ mk/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (13)

dodaj komentarz
po_co
Dobrze, dobrze.
Ja mam 7 osobową rodzinę i zużywam ok. 170 kWh miesięcznie. Tylko, że to jest o kant du... kalkulacja bo mam podłączone centralne ogrzewanie ze wspólnej instalacji.
Dla mnie cena energii się nie zmieni ale co z energią która jest potrzebna do ogrzania wody itd.?

Osiedla będą liczone w inny sposób?

Jak
Dobrze, dobrze.
Ja mam 7 osobową rodzinę i zużywam ok. 170 kWh miesięcznie. Tylko, że to jest o kant du... kalkulacja bo mam podłączone centralne ogrzewanie ze wspólnej instalacji.
Dla mnie cena energii się nie zmieni ale co z energią która jest potrzebna do ogrzania wody itd.?

Osiedla będą liczone w inny sposób?

Jak zwykle władza wypuszcza bubel prawny który tylko i wyłącznie jeszcze bardziej utrudnia sytuację.
Politycy w Polsce za punkt honoru przyjęli sobie zasadę, że są w stanie rozwiązać każdy problem. Jeszcze się taki na świecie nie urodził, który wszystko wiedział i czasem trzeba przyznać się od tego, że sytuacja wymknęła się spod kontroli.

W kraju potrzebna jest energia, potrzebne są też rozwiązania które pozwolą zminimalizować szkody spowodowane problemami z dostępnością węgla i gazu.

Zamiast rozdawać pieniądze na lewo i prawo, szukać rozwiązań które zadowalają jednostki trzeba patrzeć na ten problem z perspektywy kraju.
Jeżeli jako kraj nie jesteśmy w stanie dostarczyć energii do wielu gospodarstw, może rozwiązaniem jest ogrzewanie jednego lub kilku dużych budynków w gminie gdzie ludzie będą mogli się skryć w najtrudniejszych chwilach.

To nie jest śmieszne, to jest tragiczne i cofa nas wieki do tyłu ale podejmowanie panicznych ruchów niczego nie naprawi.
Pisiory machały szabelką i się za bardzo zamachnęli ale prawda jest taka, że wszystkie rządy które redukowały wydobycie węgla w Polsce są częściowo winne dzisiejszej sytuacji.
itso_czowiek_zlasu
to się w głowie nie mieści !
itso_czowiek_zlasu
Najlepsze jest to ze nie ma głosu sprzeciwu

ludzie strajkujcie chociaż ze względu na wasze dzieci ! czas dorosnąć ludzie świeci !

nie wyobrażalnie rozpasione elity syfiaty złodziejski kraj im zostawicie łagr a nie miejsce do życia !
zoomek
"Aby ułatwić podanie odczytu licznika, który często znajduje się w zaciemnionych miejscach, z poziomu aplikacji klient może uruchomić latarkę - zaznaczyła spółka."
Ta innowacja mnie przytłoczyła.
Świat od tej chwili dzielę na przed i po tym info.
baibina
Nioech lepiej uruchomią strone gdzie beda pokazyewali ile pradu wysylają na ukraine! jalpiej to przymusić wolaków do oszczedosci a nadwyzkami upadlinców ogrzewać. NIECH MARZNĄŁ!
kaka2002
Sprawdzanie zużycia prądu na podstawie archiwalnych prognoz... to jak prognozowanie wyników wyborów na podstawie ankiety przeprowadzonej po mszy niedzielnej pod kościołem
emulgator
To jakiś żart? Piszą na stronie Tauronu że zużycie sprawdzić w archiwum faktur. Myślałem że bedą podawać dzienne zużycie a nie to co każdy wie bo płacił fakturę.
wizytator
Takie rzeczy to po trzeciej zmianie licznika.

Powiązane: Podwyżki cen prądu

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki