Idea Bank likwiduje obsługę kasową w placówkach w trzech miastach

analityk Bankier.pl

Idea Bank poinformował swoich klientów, że wprowadza zmiany w organizacji sieci placówek w trzech miastach: Częstochowie, Rybniku i Opolu. Oddziały zostaną przeniesione pod nowy adres i nie będzie w nich prowadzona obsługa kasowa.

W każdym z wymienionych miast bank posiada tylko jedną placówkę. W Opolu oddział został przeniesiony z ul. Krakowskiej na ul. Horoszkiewicza 6 lok. 102, w Częstochowie z ul. Jasnogórskiej na Al. Najświętszej Maryi Panny 2/2, a w Rybniku do nowego lokalu w tym samym budynku (ul. Chrobrego 6). W każdej z nowych lokalizacji nie będzie już prowadzona obsługa kasowa, więc bank zachęca klientów do korzystania z wpłatomatów.

Idea Bank nie jest pierwszym bankiem, który zdecydował się likwidację stanowisk kasjerskich w swoich placówkach. Takich oddziałów banki mają już ponad 250. Jednak w przypadku Idea Banku, są to jedyne oddziały w tych miastach – teraz nie będą zajmowały się już obsługą gotówki, co dla niektórych przedsiębiorców może stanowić problem. Zwłaszcza, że w przypadku dużych kwot wpłata do urządzenia samoobsługowego będzie mniej komfortowa i droższa niż w placówce (0,39 proc. kwoty wpłaty przy wpłatach powyżej 100 tys. zł).

(fot. Jaap Arriens / ZUMA Press)

Cześć banków zdecydowała się na likwidację placówek z obsługą gotówkową na skutek zmieniających się preferencji klientów. Klienci korzystający z bankowości internetowej i mobilnej nie zaglądają już do placówek, by wykonać najprostsze operacje na rachunku. Dlatego też część banków zmienia format oddziałów i likwiduje stanowiska kasowe. W ich miejsce pojawiają się stoliki i fotele, przy których można porozmawiać z konsultantem.

Z danych zebranych z banków przez serwis PRNews.pl wynika, że na koniec półrocza na naszym rynku działało już 253 placówki bez obsługi gotówkowej. W porównaniu do danych z marca, jest to wzrost o ponad 50 oddziałów. Nie oznacza to jednak, że gotówka całkowicie zniknęła z obsługi. Do dyspozycji klientów pozostają bankomaty i wpłatomaty, które montowane są wewnątrz oddziału lub w jego najbliższym sąsiedztwie.

Wojciech Boczoń

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
10 8 szlachta-nie-pracuje

to niesamowite następuje upadek banku bank przechodzi metamorfozę tylko w złym tego słowa znaczeniu niebawem może się okazać ze to nie bank tylko kasa Grobelnego

! Odpowiedz
11 11 aktywacjapasywacja

A teraz pomyślcie ile konkurencja z waszych pieniędzy utrzymuje etatów i wielkich lokali w centrach miast? No własnie…

! Odpowiedz
17 17 brylantyna

Hmm...moze to i lepiej. Mniej ludzi, mniejsze placówki to oszczędnosci.

! Odpowiedz
21 12 jadensmith

Kto dziś korzysta z obsługi kasowej w bankach? Jak dla mnie wyrzucanie kasy w błoto

! Odpowiedz
16 4 hossabessa

Hmm...moze to i lepiej. Mniej ludzi, mniejsze placówki to oszczędnosci.

! Odpowiedz
15 12 colombo12

Nie oni pierwsi i nie ostatni. Moim zdaniem dobra decyzja

! Odpowiedz
15 5 _moonlight

Ha. I bardzo dobrze. Mówiąc wprost będą oszczędności

! Odpowiedz
2 10 atari65xe

Najważniejszy jest "postęp" i "nowoczesność" ...i "wszędzie na świecie tak jest"...

! Odpowiedz
8 20 kerad_

W razie czego zablokuję się dostęp do serwisu Internetowego i nikt pieniędzy nie wybierze. Znaczy dalej będą bezpieczne w banku ;-)

! Odpowiedz
12 7 maciejjak

Nie ma w tym nic dziwnego. Banki na całym świecie robią dokładnie to samo.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne