REKLAMA

Hołownia: Będę zachęcał parlamentarzystów Polski 2050, by podwyżkami wsparli cele społeczne

2021-08-02 18:47
publikacja
2021-08-02 18:47
Hołownia: Będę zachęcał parlamentarzystów Polski 2050, by podwyżkami wsparli cele społeczne
Hołownia: Będę zachęcał parlamentarzystów Polski 2050, by podwyżkami wsparli cele społeczne
fot. Michał Kość / / FORUM

Jeśli podwyżek nie uda się cofnąć, będę zachęcał parlamentarzystów Polski 2050, by wsparli nimi cele społeczne w okręgach; pieniądze dla polityków trzeba rozwiązać systemowo - podkreślił w poniedziałkowym wpisie na Twitterze lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

W piątek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie prezydenta, które wprowadza podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu i innych osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie, w tym podsekretarzy stanu (wiceministrów).

Konsekwencją rozporządzenia będzie też podwyżka dla parlamentarzystów, gdyż - zgodnie z ustawą o wykonywaniu mandatu posła i senatora - ich uposażenie odpowiada 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu (z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat), ustalonego na podstawie rozporządzenia prezydenta. Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie i senatorowie zamiast 8016,07 zł, mają otrzymywać ok. 12,5 tys. zł.

"Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy jest niemoralna. Jego rolą nie jest podwyższanie zarobków partyjnym kolegom. Pieniądze dla polityków trzeba rozwiązać systemowo" - napisał Hołownia.

"Jeśli podwyżek nie uda się cofnąć, będę zachęcał parlamentarzystów Polski 2050, by wsparli nimi cele społeczne w okręgach" - dodał lider Polski 2050.

Z kolei w poniedziałek PiS złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o wynagrodzeniach osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe i pracujących w samorządzie. Zakłada on m.in. wzrost o 40 proc. wynagrodzenia dla prezydenta, wzrost wysokości diet dla radnych o 60 proc. i wzrost wynagrodzenia pracowników samorządowych.

autor: Mateusz Roszak

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (7)

dodaj komentarz
demeryt_69
Sajmon był 2-krotnie w nowicjacie dominikanów oraz przez 5 lat studiował psychologię w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, ale nie ukończył studiów nawet na takiej madrasie - cyrk!

I wanna be your president? Let's get serious!daniel21usa
Na cele spoleczne czyli 1000 +
max5000
Kierowca tira zarabia w Polsce więcej niż poseł. Ale oczywiście PO nie moze poprzeć podwyzek dla parlamentarzystów bo im zabronił milioner z Sopotu Tusk który w Brukseli zarabiał z naszych podatków 150 tys miesiecznie ale na podwyżkę 2tys dla posłów nie moze pozwolić.
alberto2020
Chyba nie chodzi o same pieniądze tylko o czas podwyżek. No i przecież premier Morawiecki jest bogatszy od Tuska więc nie ma co tylko Tuskowi wypominać, że zarobił duże pieniądze
qwertas odpowiada alberto2020
Zawsze będzie zły czas.
alberto2020
Wyborcy powinni to zapamiętać politykom, nie można w tak trudnych czasach dla wielu osób i firm przyznawać sobie wielkie podwyżki
dreustachy
Będą mieli Polski Ład! ;)
Po co kolejne podwyżki?

Powiązane: Zarobki i majątki polityków

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki