Hiszpania marnotrawi dotacje na lotniska

Hiszpania marnotrawi dotacje na rozbudowę i modernizację lotnisk - wynika z raportu opublikowanego przez Europejski Trybunał Obrachunkowy nadzorujący wydatki Unii Europejskiej. Jego autorzy zarzucają lokalnym władzom, decydującym o przeprowadzeniu inwestycji, manię wielkości i krytykują Madryt za godzenie się na nierentowne przedsięwzięcia.

Przykładem marnotrawienia pomocy unijnej jest, zdaniem autorów dokumentu, lotnisko w Kordobie, na południu Hiszpanii. Przed sześcioma laty wydano 85 milionów na jego modernizację, z czego ponad 13 milionów pokryła Unia Europejska. W zeszłym roku z lotniska korzystało tygodniowo 130 osób, a w tym roku lądują na nim tylko helikoptery i prywatne awionetki.

Zdaniem Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, niepotrzebnie rozbudowano 8 innych lotnisk, w które też inwestowała Bruksela.

W Hiszpanii jest ich w sumie 48 - więcej niż w o połowę liczniejszych Niemczech. Od 2000 roku Madryt otrzymał z Unii 700 milionów euro na rozbudowę i modernizację lotnisk -najwięcej ze wszystkich krajów członkowskich.


Informacyjna AgencjaRadiowa/EwaWysocka-Barcelona/dw

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,2% IV 2019
PKB rdr 4,9% IV kw. 2018
Stopa bezrobocia 5,9% III 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 164,53 zł III 2019
Produkcja przemysłowa rdr 9,2% IV 2019

Znajdź profil