Hermeliński: PKW nie wycofuje się z prac nad kodeksem wyborczym

Szef Państwowej Komisji Wyborczej Wojciech Hermeliński zapowiedział, że PKW nie wycofa się z sejmowych prac nad zmianą kodeksu wyborczego. Wcześniej rzeczniczka PKW Anna Godzwon poinformowała, że przedstawiciele PKW, w związku zarzutami wobec Komitetu o fałszowanie wyborów samorządowych w 2014 roku, nie będą brali udziału w pracach komisji nadzwyczajnej.

(fot. Krystian Maj / FORUM)

Szef PKW Wojciech Hermeliński powiedział na antenie radiowej Jedynki, że intencją PKW nie było całkowite wycofanie z uczestnictwa w procesie legislacyjnym. Poinformował, że w zeszły piątek do przewodniczącej komisji nadzwyczajnej Anny Milczanowskiej wpłynęło pismo, w którym PKW poinformowało, że na obecnym etapie komisji sejmowej nie będzie brało udziału w pracach. "Będziemy jednak brać udział w następnym etapie legislacyjnym, czyli w drugim czytaniu, w ewentualnych następnych komisjach, czy w pracach Senatu. Tam chcemy uczestniczyć" - mówił Wojciech Hermeliński.

Projekt ustawy zmieniającej Kodeks wyboczy autorstwa posłów Prawa i Sprawiedliwości przewiduje reformę Państwowej Komisji Wyborczej. PiS chce, by 7 na 9 jej członków wybierał Sejm. Obecnie 9-osobowy skład tworzy po 3 sędziów delegowanych tam przez Trybunał Konstytucyjny, Sąd Najwyższy i Naczelny Sąd Administracyjny.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/PR1/MR/zr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% XI 2019
PKB rdr 3,9% III kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,0% X 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 213,27 zł X 2019
Produkcja przemysłowa rdr 3,5% X 2019

Znajdź profil