REKLAMA

Haitong podniósł rekomendację dla LiveChatu do "kupuj"

2022-08-31 13:10
publikacja
2022-08-31 13:10

Analitycy Haitong Bank, w raporcie z 30 sierpnia, podnieśli rekomendację dla LiveChat Software do "kupuj" z "neutralnie". Cena docelowa akcji spółki wzrosła do 134,5 zł ze 104 zł.

Haitong podniósł rekomendację dla LiveChatu do "kupuj"
Haitong podniósł rekomendację dla LiveChatu do "kupuj"
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Analitycy przypomnieli, że Live Chat podniósł ceny swojego flagowego produktu LiveChat o około 15-25 proc., a produktu Chatbot o około 13-30 proc.

"Jeżeli zmiana ta zostanie dobrze przyjęta przez nowych klientów LiveChat (akceptowalny wskaźnik rezygnacji i konwersji), wówczas LiveChat może rozważyć wdrożenie nowego cennika dla istniejącej bazy klientów. To powinno mieć widoczny pozytywny wpływ nie tylko na przychody, lecz także na zysk netto, gdyż zmiana cen nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów" - napisano.

W ocenie autorów raportu, w bieżącym roku rachunkowym, spodziewany wysoki kurs USD vs PLN powinien nadal wspierać wyniki LiveChat.

"Przyrosty netto klientów w ostatnich dwóch kwartałach wzrosły do ok. 0,9k/1,3k vs. ok. 0,8k/0,5k rok wcześniej. Miało na to wpływ szybsze pozyskiwanie mniejszych klientów przez LiveChat i nawiązanie współpracy z nowymi partnerami. Co prawda, mniejsi klienci kupują tańsze pakiety cenowe, co ma negatywny wpływ na początkowe ARPU, ma to jednak pozytywny wpływ na MRR i stwarza potencjał dla sprzedaży krzyżowej w przyszłości, gdy mniejsi klienci urosną w siłę. Innym powodem przyspieszenia przyrostu netto może być dywersyfikacja geograficzna" - napisano w raporcie.

"Według LiveChat, 54 proc. MRR w 1Q22/23 pochodziło z USA, Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii vs 58-59 proc. w poprzednich kwartałach. Wzrost o 4-5 pkt proc. w pozostałych krajach to głównie efekt Azji, która w ostatnim czasie była najszybciej rosnącym regionem w LiveChat" - dodano.

Haitong ocenia, że zwiększenie zaangażowania w Azji jest pozytywne ze względu na wielkość tego rynku i zmniejsza ryzyko recesji na innych rynkach, na przykład w Europie.

Pierwsza publikacja raportu, którego autorem jest Konrad Księżopolski miała miejsce 30 sierpnia, o godz. 8.30.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

43318084_bfd33a38b269e2c9ace1fe929e49ef74.pdfpdf
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
punkier
najpierw obniżają potem podwyższają ogarnijcie się fachowcy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki